Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Właściciele siłowni i klubów fitness będą manifestować. Chcą już otworzyć swoje biznesy

Właściciele klubów fitness i siłowni chcą, by rząd dał im zielone światło na ponowne otworzenie biznesów. Zapewniają, że są gotowi na działanie w dobie pandemii koronawirusa. 1 maja będą manifestować w Warszawie.
Mateusz Domański
Mateusz Domański
Bieganie Materiały prasowe / Bieganie

Dopiero w IV etapie odmrażania gospodarki ma dojść do wznowienia działalności siłowni i klubów fitness. Właściciele tych miejsc chcieliby, aby umożliwiono im to szybciej. Na ten moment w zasadzie nawet nie wiedzą, na czym dokładnie stoją, bo rząd nie podał konkretnego terminu wdrożenia wspomnianej części planu przywracania gospodarki do życia.

W piątek właściciele siłowni i klubów fitness będą manifestować w Warszawie. Zamierzają przekazać przedstawicielom rządu listę poparcia swojej petycji. Trafiła już ona do Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Sportu, a także do Kancelarii Premiera.

- Jesteśmy w stanie bezpiecznie prowadzić swoją działalność - zapewnia siedlczanin Artur Kozłowski podczas rozmowy z Polskim Radiem RDC. To właśnie on jest pomysłodawcą akcji związanej m.in. z wyjazdem do Warszawy. 

Pan Artur dodaje, że kluby fitness i siłownie są w stanie zapewnić ćwiczącym pełne bezpieczeństwo. - W naszych klubach, takich jak chociażby mój, mogę ustalić, że 25 metrów kwadratowych będzie przypadać na jedną osobę. To dużo wyższe wymogi, niż mają markety. Do tego zabezpieczenia, płyny dezynfekujące w wyznaczonych miejscach, żeby każdy przed skorzystaniem z tego sprzętu i po skończonym treningu mógł go zdezynfekować - zaznacza.

Przypomnijmy, że siłownie i kluby fitness nie działają od połowy marca. Miejsca, gdzie setki tysięcy osób szlifowały formę, stoją więc puste już dłuższy czas, a ich właściciele coraz mocniej odczuwają kryzys wywołany przez koronawirusa. Swoje niezadowolenie związane z decyzjami rządu wyrażą 1 maja o godz. 12:00 na placu Piłsudskiego w Warszawie.

Czytaj także:
Media: Koniec sezonu we Francji. Padł możliwy termin powrotu do gry

Imperium Lokomotivum pełne intryg. Niepokój w klubie Grzegorza Krychowiaka i Macieja Rybusa

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Mistrz olimpijski jest strażakiem. Zbigniew Bródka opowiedział o pracy w czasach zarazyZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy uważasz, że siłownie i kluby fitness powinny już zostać otwarte?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×