Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Koronawirus. Złe informacje dla właścicieli siłowni i klubów fitness. Przekazał je rzecznik rządu

Rzecznik rządu, Piotr Mueller, odpowiadał na pytania dotyczące ograniczeń związanych z COVID-19. Nie na takie informacje czekali przedsiębiorcy.
Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Gieszczyk
siłownia PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: siłownia

Piotr Mueller, rzecznik rządu, rozmawiał z Radiem Wrocław. Głównym tematem była sprawa podatku medialnego, ale nie zabrakło także innych wątków. Jeden z nich dotyczył branży fitness i siłowni. Te, z powodu epidemii, pozostają zamknięte.

Wiele wskazuje na to, że póki co nic w tej kwestii się nie zmieni. Właściciele siłowni apelowali już do rządu, aby otworzyć lokale z ograniczeniami sanitarnymi, jednak bez skutku. Rząd powoli luzuje obostrzenia, jednak branża fitness jeszcze nie znalazła się na liście, podobnie jak branża gastronomiczna.

Piotr Mueller wyjaśniał w Radiu Wrocław: - Niestety, nie możemy w tej chwili podjąć decyzji o tym, żeby otworzyć restauracje czy branżę fitness. Nie chcemy popełnić błędów innych krajów, gdzie zbyt szerokie otwarcie gospodarki doprowadziło do rekordowego przyrostu zakażeń.

Podał przykład Portugalii, gdzie zbyt wczesne otwarcie restauracji spowodowało duży wzrost zakażeń na koronawirusa. Mueller dodał, że kluby i siłownie są chronione przez tarczę finansową. Wyjaśnił, że Polski Fundusz Rozwoju wypłaca codziennie wiele milionów złotych na wsparcie. Tomasz Napiórkowski, prezes Polskiej Federacji Fitness, mówił w lutym, że wiele siłowni i tak otworzyło się mimo zakazu, bowiem zostały postawione pod ścianą.

CZYTAJ TAKŻE Puchar Świata w Zakopanem. Są wyniki badań polskich skoczków

CZYTAJ TAKŻE Hit Ligi Mistrzów jednak nie dla Warszawy. UEFA podała nową lokalizację meczu

ZOBACZ WIDEO: Polscy sportowcy zaszczepieni przed igrzyskami olimpijskimi? "Kryteria są jednoznaczne"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×