Tragedia w USA. Trzech sportowców zamordowanych

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Michael Allio/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Lavel Davis jr
Getty Images / Michael Allio/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Lavel Davis jr
zdjęcie autora artykułu

Do ogromnej tragedii doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w amerykańskim stanie Wirginia. Trzej futboliści uniwersyteckiej drużyny zostali zamordowani. Policja zatrzymała już sprawcę.

W tym artykule dowiesz się o:

Lavel Davis jr, Devin Chandler i D'Sean Perry występowali w uniwersyteckiej drużynie futbolu amerykańskiego Virginia Cavaliers. Policja poinformowała, że w nocy z niedzieli na poniedziałek zostali zastrzeleni.

Do zdarzenia doszło w autokarze, którym studenci wracali z wycieczki. Po policyjnej obławie udało się złapać sprawcę, którym okazał się Christopher Darnell Jones.

Jak informuje ESPN, w 2018 roku również występował w barwach "Kawalerzystów". Jones ranił jeszcze dwie kolejne osoby, które trafiły następnie do szpitala. Jedna z nich jest w stanie krytycznym.

- Nie mogę znaleźć słów, aby wyrazić moje zdruzgotanie i ból, jaki odczuwa obecnie nasz zespół po tragicznych wydarzeniach, w których zginęli Lavel, D'Sean i Devin - powiedział w rozmowie z BBV trener Tony Elliott.

- Ci młodzi mężczyźni zostali zabrani z tego świata zbyt wcześnie. Wszyscy mamy szczęście, że byli częścią naszego życia, wzruszali nas, inspirowali. Pracowali niesamowicie ciężko jako zawodnicy naszej uczelni. Spoczywajcie w pokoju - dodał.

22-letni Jones został aresztowany i oskarżony o trzy morderstwa. Postawiono mu trzy zarzuty użycia broni palnej w celu popełnienia przestępstwa. Wcześniej nie był notowany.

Czytaj także:To koniec. Dariusz Szpakowski złożył deklaracjęNie ma wstydu. Prezydent FIFA zabrał głos ws. wojny w Ukrainie

Źródło artykułu: