NFL: Eric Decker nowym skrzydłowym New York Jets

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Ostatnie dni przyniosły wiele zmian na arenie National Football League. Denver Broncos opuszcza Eric Decker, który związał się z New York Jets. Darren Sproles został wysłany do Philadelphia Eagles.

Eric Decker grał w idealnych dla siebie warunkach, mając za rozgrywającego Peytona Manninga. Jednak Denver Broncos nie wykazali większego zainteresowania w zaklepaniu swojego świetnie spisującego się receivera na kolejne lata. Decker w wieku 27 lat zaliczył w minionym sezonie swoje najlepsze wyniki w karierze w liczbie złapanych podań (87) oraz jardów (1288). W Denver grał jednak w cieniu Thomasa oraz Welkera. Jego rola znacznie wzrośnie w słabszym zespole z Nowego Jorku, gdzie będzie opcją numer jeden, ale tylko dla Geno Smitha, którego nie należy w ogóle porównywać z Manningiem. Decker związał się z Jets na 5 lat i zarobi w tym czasie 36,25 miliona dolarów.

Grający zarówno jako running back oraz wide receiver Darren Sproles, po trzech latach spędzonych z New Orleans Saints, przenosi się na wschód, gdzie w ostatnim sezonie swojego kontraktu reprezentować będzie Philadelphia Eagles. Zarobi w tym czasie 3,5 mln dolarów i będzie ogromnym wzmocnieniem dla ofensywy Chipa Kelly'ego, możliwe, że kluczowym dla odzyskania pozycji lidera w dywizji. W zamian za niego Saints otrzymali wybór w piątej rundzie draftu w przyszłym roku.

Anthony Collins to nowy left tackle Tampa Bay Buccaneers. Po spędzeniu sześciu sezonów z Cincinnati Bengals, zawodnik przenosi się na Florydę, gdzie przez pięć lat zarobi 30 mln dolarów. Jacksonville Jaguars pozostają aktywni i tym razem dogadali się ze swoim dotychczasowym defensive endem. Jason Babin grał dla sześciu różnych zespołów w swojej 11-letniej karierze. Tym razem na dłużej zagrzeje jedno miejsce i to prawdopodobnie do końca kariery. Za najbliższe dwa lata w barwach "Jaguarów" Babin zarobi około 10 mln dolarów, po tym jak w ubiegłym sezonie zaliczył 7,5 sacka oraz 31 tackles.

Dwoma cornerbackami, którzy zmienili otoczenie i związali się z nowymi klubami byli w ostatnich dniach Tracy Porter oraz Captain Munnerlyn. Ten pierwszy opuszcza Oakland Raiders na rzecz Washington Redskins, dla których jest to bardzo korzystny ruch. Z kolei Munnerlyn przenosi się z Carolina Panthers do Minnesota Vikings. Szczegóły kontraktu Portera nie są na razie znane. Munnerlyn podpisał trzyletnią umowę opiewającą na około 15 milionów dolarów. Nowy nabytek "Wikingów" ma na swoim koncie w karierze cztery przechwyty na przyłożenie.

Justin Tuck po dziewięciu sezonach w barwach New York Giants, odchodzi. Defensive end w zeszłym sezonie, w którym skończył 30 lat zaliczył aż 11 sacków, po raz czwarty w karierze przekraczając granicę dziesięciu powaleń rozgrywającego z piłką. To duży cios dla "Gigantów", dla których był on silnym punktem defensywy. Z jego usług przez dwa lata będą teraz korzystać Oakland Raiders, któremu zapłacą w tym czasie 11 mln dolarów. Scott Chandler wraca do Buffalo Bills na czwarty i piąty sezon w roli tight enda. Na razie nie wiemy ile wtedy zarobi. W zeszłym sezonie ustanowił rekordy osobiste w liczbie złapanych podań (53) i jardów (655). Zdobył jednak jedynie dwa przyłożenia.

Źródło artykułu:
Komentarze (0)