Finał footballu amerykańskiego na stadionie we Wrocławiu (foto, wideo)

11 lipca na Stadionie Wrocław odbędzie się finał Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. To nie pierwszy raz, kiedy dwie najlepsze drużyny w kraju powalczą o mistrzostwo w tym mieście.

Artur Długosz
Artur Długosz
X SuperFinał Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego zostanie rozegrany na Stadionie Wrocław, który był areną zmagań podczas Euro 2012. Cała impreza reklamowana jest jako "największe wydarzenie sportowe roku we Wrocławiu".
O prawo gry w finale rywalizuje osiem drużyn z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, Topligi. Po rundzie zasadniczej cztery najlepsze zespoły awansują do półfinałów, które zostaną rozegrane 27 i 28 czerwca. Ich zwycięzcy staną do boju na wrocławskim obiekcie.

Sam mecz ma mieć oprawę w amerykańskim stylu, nawiązują do Super Bowl. Zaplanowane są występy cheerleaderek czy konkursy z nagrodami. O godzinie 15.00 na esplanadzie Stadionu Wrocław zostanie uruchomione miasteczko, do którego bezpłatny wstęp będzie miała każda osoba posiadająca bilet. Efektowna ceremonia otwarcia, która poprzedzi mecz, rozpocznie się o godzinie 19.00.

- Jesteśmy zaszczyceni, że w tym roku mistrz Topligi zostanie ukoronowany w sercu województwa dolnośląskiego. Stadion Wrocław to nowoczesny, wielofunkcyjny obiekt, który na pewno znakomicie sprawdzi się w roli jubileuszowego Superfinału. Do tej pory dwa z meczów o mistrzostwo PLFA odbyły się we Wrocławiu. Od 2010 roku, gdy rywalizacja toczyła się na Stadionie Oławka football amerykański w wydaniu polskim niesamowicie rozwinął się sportowo, organizacyjnie i medialnie - mówi Jędrzej Stęszewski, prezes PLFA.

Ceny biletów rozpoczynają się od 20 PLN. Dodatkowo, dla rodzin oraz zorganizowanych grup przygotowana jest 20 proc. zniżka. Całą środową konferencję uświetnił występ cheerleaderek.

Czy zamierzasz kupić bilet na finał footballu amerykańskiego na stadionie we Wrocławiu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×