WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Finał footballu amerykańskiego na stadionie we Wrocławiu (foto, wideo)

11 lipca na Stadionie Wrocław odbędzie się finał Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. To nie pierwszy raz, kiedy dwie najlepsze drużyny w kraju powalczą o mistrzostwo w tym mieście.
Artur Długosz
Artur Długosz

X SuperFinał Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego zostanie rozegrany na Stadionie Wrocław, który był areną zmagań podczas Euro 2012. Cała impreza reklamowana jest jako "największe wydarzenie sportowe roku we Wrocławiu".

O prawo gry w finale rywalizuje osiem drużyn z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, Topligi. Po rundzie zasadniczej cztery najlepsze zespoły awansują do półfinałów, które zostaną rozegrane 27 i 28 czerwca. Ich zwycięzcy staną do boju na wrocławskim obiekcie.

Sam mecz ma mieć oprawę w amerykańskim stylu, nawiązują do Super Bowl. Zaplanowane są występy cheerleaderek czy konkursy z nagrodami. O godzinie 15.00 na esplanadzie Stadionu Wrocław zostanie uruchomione miasteczko, do którego bezpłatny wstęp będzie miała każda osoba posiadająca bilet. Efektowna ceremonia otwarcia, która poprzedzi mecz, rozpocznie się o godzinie 19.00.

- Jesteśmy zaszczyceni, że w tym roku mistrz Topligi zostanie ukoronowany w sercu województwa dolnośląskiego. Stadion Wrocław to nowoczesny, wielofunkcyjny obiekt, który na pewno znakomicie sprawdzi się w roli jubileuszowego Superfinału. Do tej pory dwa z meczów o mistrzostwo PLFA odbyły się we Wrocławiu. Od 2010 roku, gdy rywalizacja toczyła się na Stadionie Oławka football amerykański w wydaniu polskim niesamowicie rozwinął się sportowo, organizacyjnie i medialnie - mówi Jędrzej Stęszewski, prezes PLFA.

Ceny biletów rozpoczynają się od 20 PLN. Dodatkowo, dla rodzin oraz zorganizowanych grup przygotowana jest 20 proc. zniżka. Całą środową konferencję uświetnił występ cheerleaderek.Polecamy:
2018 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland - KUP BILETY >>>

Czy zamierzasz kupić bilet na finał footballu amerykańskiego na stadionie we Wrocławiu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.