Super Bowl: New England Patriots mistrzami NFL

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Streeter Lecka / Staff / New England Patriots podczas Super Bowl
Getty Images / Streeter Lecka / Staff / New England Patriots podczas Super Bowl
zdjęcie autora artykułu

New England Patriots po raz szósty w historii wygrali rozgrywki NFL. W Atlancie w Super Bowl LIII pokonali Los Angeles Rams 13:3.

W tym artykule dowiesz się o:

To nie był efektowny mecz, delikatnie rzecz ujmując. Cieszyć mogli się futbolowi koneserzy i wielbiciele gry obronnej. Po raz pierwszy w historii Super Bowl nie odnotowano żadnego przyłożenia w pierwszych trzech kwartach. Posuchę dopiero siedem minut przed końcem przerwał Sony Michel, który wyprowadził New England Patriots na prowadzenie 10:3. To było najważniejsze zagranie spotkania.

Los Angeles Rams mieli bardzo dużo czasu na odpowiedź. Jared Goff, rozgrywający drużyny, grał poniżej oczekiwań. Rywale doskonale wykorzystali jego słabość. Wywierali ogromną presję i dawali bardzo mało czasu na decyzję rzutową.

ZOBACZ WIDEO Andrzej Strejlau zachwycony Piątkiem. "Pokazuje jak powinien grać środkowy napastnik!"

W końcu Goff zaczął spisywać się lepiej w samej końcówce. Rams zdołali przeprowadzić serię ofensywną, która dawała nadzieję na doprowadzenie do remisu. W kluczowym momencie rozgrywający zachował się źle - rzucił zbyt szybko i zbyt lekko, a obrońca - Stephon Gilmore, najlepszy zawodnik w obronie Patriors, tylko czekał na futbolówkę, która wpadła w jego ręce.

Zobacz najważniejsze akcje meczu: [tag=66186]

Tom Brady[/tag] nie miał takich problemów w prowadzeniu kolejnych akcji Patriots. Gracze z Nowej Anglii mądrze zarządzali czasem. Biegami powoli dostawali się coraz bliżej pola punktowego rywali. Nie zdołali utrzymać się w posiadaniu do samego końca, jednak po trafieniu Stephena Gostkowskiego 72 sekundy przed końcem niemal pewne było, że sięgną po mistrzostwo.

Rams mieli niezwykle mało czasu, a na odpowiedź, ale byli bliscy dołożenia przynajmniej trzech punktów do swojego dorobku, jednak Greg Zuerlein nie trafił między słupy bramki podczas swojej 48-jardowej próby.

To było podsumowanie bardzo rozczarowującego występu ekipy z Los Angeles. To dopiero drugi przypadek w historii finałowego meczu NFL, w którym jedna z drużyn nie zdobyła przyłożenia. A mowa o ekipie, która podczas sezonu zasadniczego była stawiana jako wzór nowoczesnej gry w ataku.

Tytuł MVP Super Bowl przypadł Julianowi Edelmanowi. Skrzydłowy zwycięzców złapał 10 z 12 podań kierowanych do niego i zdobył 141 jardów.

Dynastia

Dla New England Patriots triumf w Super Bowl LIII to szósty wywalczony tytuł mistrzów NFL. Wszystkie z nich klub zdobył na przestrzeni ostatnich 18 lat. Wszystkie sukcesy mają wspólnych twórców - rozgrywającego Brady'ego, trenera Billa Bellichicka oraz właściciela zespołu, Roberta Krafta. W futbolowych realiach to absolutnie niewyobrażalny wynik.

Na uznanie zasługuje wynik Toma Brady'ego. W swoim dziewiątym występie w wielkim finale sezonu (najwięcej w historii ligi) sięgnął po swój szósty tytuł (najwięcej w historii ligi). Dokonał tego mając 41 lat. Jeszcze przed spotkaniem zapowiedział, że nie zamierza kończyć kariery. Już podczas ceremonii wręczenia trofeum zapytany, skąd bierze motywacje. - Wystarczy spojrzeć na to, co tutaj się dzieje - odparł.

New England Patriots - Los Angeles Rams 13:3 (0:0, 3:0, 0:0, 0:10)

3:0 - Stephen Gostkowski (42-jardowe kopnięcie z pola) 3:3 - Greg Zuerlein (53-jardowe kopnięcie z pola) 10:3 - Sony Michel (przyłożenie, 2-jardowy bieg, Stephen Gostkowski - udane kopnięcie za 1 punkt) 13:3 - Stephen Gostkowski (41-jardowe kopnięcie z pola)

New England Patriots Los Angeles Rams
13Punkty3
407Jardy zdobyte ogółem260
154Jardy zdobyte biegiem62
262Jardy zdobyte podaniami229
Tom Brady (21/35, 262 jardów, 1 podanie przechwycone)RozgrywającyJared Goff (19/38, 229 jardów, 1 podanie przechwycone)
Źródło artykułu:
Czy interesujesz się futbolem amerykańskim?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (1)
avatar
smeagol
4.02.2019
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Gostkowski rozpoczął I zakończył. Bill Belichick czapki z głów, prawdziwy maestro.