Ogromne kontrowersje przy Super Bowl. Mnóstwo kibiców na trybunach, gdy kraj wciąż walczy z koronawirusem

Kraj walczy z pandemią koronawirusa, a na trybunach w trakcie Super Bowl zasiadło mnóstwo kibiców. "Niektórzy byli mocno zaniepokojeni widząc stadion, który wyglądał jak pełny" - piszą amerykańskie media.

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Na finale Super Bowl byli obecni kibice Getty Images / Octavio Jones / Na finale Super Bowl byli obecni kibice
Tampa Bay Buccaneers mistrzami NFL. Tom Brady poprowadził swoją drużynę do historycznego sukcesu. Kluczowa okazała się jednak niesamowita dyspozycja formacji defensywnej. Ustępujący mistrzowie, Kansas City Chiefs przegrali aż 9:31.

Amerykańskie media szeroko rozpisują się o Super Bowl, ale najczęściej poruszany wątek dotyczy... trybun i ogromnej liczby kibiców.

Serwis usatoday.com donosi, że na meczu było aż 25 tysięcy fanów! To szokujące dane, zwłaszcza, że kraj mocno walczy z pandemią koronawirusa (6 lutego było ponad 105 tysięcy nowych przypadków zakażenia Covid-19 - przy. red.).

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Jak będą wyglądać baseny po ponownym otwarciu? Zapytaliśmy eksperta

Warto nadmienić, że na trybunach zasiadło 7500 zaszczepionych pracowników służby zdrowia. Zostali w ten sposób uhonorowani, za co przed meczem dziękowała im żona Joe Bidena. "Z całego serca im dziękujemy" - powiedziała Jill.

Jednak ich obecność też wywołuje kontrowersje. "Tłum siedzi na zewnątrz, daleko od siebie i w maskach. Mimo to, jest tam 17 tysięcy innych ludzi. Ponadto szczepionki zapobiegają zachorowaniu na COVID, ale pojawiły się ostrzeżenia, że ​​nadal mogą go rozprzestrzeniać.

Organizatorzy postarali się o efekt wizualny. Na trybunach - oprócz 25 tysięcy fanów - zasiadło także 30 tysięcy... tekturowych kibiców. Fani, którzy za nie zapłacili, mogli wysłać swoje zdjęcie i dostać swoje miejsce na stadionie Raymond James bez konieczności podróżowania na mecz. Koszt? 100 dolarów.

"Cały stadion wyglądał świetnie w telewizji, ale przypominał ludziom, że Super Bowl, nawet przy zachowaniu środków ostrożności, ma potencjał, by być miejscem, gdzie choroba zakaźna znacznie częściej rozprzestrzenia się niż zwykle" - czytamy.

"Od czerwca, gdy wznowiono sport zawodowy w USA, większość meczów rozgrywano bez fanów. Otwarcie stadionów spowodowało znaczne ograniczenie pojemności. Więc kiedy miliony widzów oglądało Super Bowl w niedzielę, niektórzy byli mocno zaniepokojeni widząc stadion, który wyglądał jak pełny" - komentuje sports.yahoo.com.

Bohaterem spotkania był Tom Brady, który po raz kolejny przeszedł do historii. Do długiej listy swoich osiągnięć dopisał zdobycie siódmego mistrzowskiego pierścienia (jedyny w historii) jako najstarszy uczestnik Super Bowl (43 lata), który po raz pierwszy wygrała drużyna, będąca gospodarzem potyczki.

Czytaj także:
Ponad 60 zawodników zrezygnowało z gry w NFL. Boją się o własne zdrowie
NFL - czyli masz tylko jedno życie

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy oglądałeś Super Bowl?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×