Wielka inwestycja Lewisa Hamiltona. To największa transakcja w USA

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Mercedes / Na zdjęciu: Lewis Hamilton
Materiały prasowe / Mercedes / Na zdjęciu: Lewis Hamilton
zdjęcie autora artykułu

Lewis Hamilton stał się jednym z właścicieli klubu Denver Broncos, który na co dzień rywalizuje w lidze futbolu amerykańskiego NFL. Siedmiokrotny mistrz świata F1 znajduje się wśród inwestorów, którzy przejęli ekipę na początku 2022 roku.

We wtorek Denver Broncos poinformowali, że Lewis Hamilton znajduje się wśród inwestorów, którzy przejęli klub występujący w lidze NFL. Na początku 2022 roku większościowy pakiet w ekipie z Denver przejęła grupa powiązana z Samuelem Robem Waltonem, spadkobiercą fortuny Walmarta, największego na świecie sprzedawcy detalicznego.

- Cieszymy się, że możemy powitać w naszej grupie właścicielskiej siedmiokrotnego mistrza świata Formuły 1, Lewisa Hamiltona. Jest mistrzem, który uwielbia rywalizację i wie, czego potrzeba, aby poprowadzić zwycięską drużynę. Do tego jest zagorzałym orędownikiem globalnej równości, włączając w to świat sportu - przekazał Walton w komunikacie prasowym.

- Z ponad 100 zwycięstwami w F1 Lewis uważany jest za najbardziej utytułowanego kierowcę w historii tego sportu. Jego duch rywalizacji i wysokie standardy będą atutem dla naszej grupy właścicielskiej - dodał amerykański miliarder.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tak się bawili reprezentanci Polski

Wśród inwestorów, którzy postanowili wyłożyć środki na zakup klubu NFL jest m.in. Condoleezza Rice, była amerykańska sekretarz stanu. - Jestem podekscytowany tym, że dołączam do tak cenionego grona właścicieli i staję się w ten sposób częścią historii Broncos. To dla mnie zaszczyt, że będę pracować ze światowej klasy zespołem - przekazał kierowca Mercedesa.

Brytyjski kierowca od pewnego czasu posiada nieruchomość w Aspen w stanie Kolorado, które znajduje się 150 mil od Denver. Hamilton często bywa w tym stanie w okresie zimowym, wykorzystując tamtejsze tereny do szlifowania formy przed nowym sezonem F1.

Denver Broncos wygrali Super Bowl 50 w 2016, po czym ich wyniki nie były najlepsze. Oczekuje się jednak, że inwestycje poczynione przez nowych właścicieli sprawią, że ekipa ze stanu Kolorado znacznie poprawi swoją dyspozycję w NFL.

Inwestorzy skupieni wokół Waltona mieli wydać na przejęcie Denver Broncos ponad 4,65 mld dolarów. Zdaniem ekspertów, to największa inwestycja w historii sportu w Stanach Zjednoczonych.

Czytaj także: Ferrari nie zwolni strategów. Jasne stanowisko zespołu Wyciekł kontrakt Fernando Alonso. Tyle zarobi w nowym zespole

Źródło artykułu: