Mercedes goni Ferrari w F1. Zapowiadają się emocje na koniec sezonu

Mercedes wywalczył podium w GP Meksyku, czym zniwelował część strat do Ferrari w klasyfikacji konstruktorów. Włoski zespół ma nad czym myśleć. Zwłaszcza że Charles Leclerc stracił drugie miejsce w mistrzostwach na rzecz Sergio Pereza.

Łukasz Kuczera
Max Verstappen Materiały prasowe / Red Bull / Na zdjęciu: Max Verstappen
Najważniejsze rozstrzygnięcia w sezonie 2022 w Formule 1 już zapadły - Max Verstappen został mistrzem świata, a Red Bull Racing wygrał rywalizację konstruktorów. Jednak sytuacja w klasyfikacji kierowców i konstruktorów jest na tyle ciekawa, że w ostatnich wyścigach wciąż może sporo się wydarzyć.

Po tym jak Lewis Hamilton i George Russell wywalczyli podium dla Mercedesa w GP Meksyku, niemiecka ekipa odrobiła 13 punktów do Ferrari. Tym samym stajnia z Brackley przedłużyła swoje nadzieje na wywalczenie drugiej lokaty na zakończenie 2022 roku. Jednak nie będzie to zadanie łatwe, biorąc pod uwagę 40 punktów różnicy pomiędzy zespołami.

Kiepski występ Ferrari w GP Meksyku sprawił, że Charles Leclerc ponownie stracił drugą pozycję w mistrzostwach. Wyprzedził go Sergio Perez. Meksykanin ma na swoim koncie 280 punktów, podczas gdy na koncie Monakijczyka znajduje się 275 "oczek".