Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Wzięli kibica F1 za bossa sycylijskiej mafii. Finał głośnej sprawy

Jeden z kibiców F1 przed GP Holandii w roku 2021 został zatrzymany, gdyż służby wzięły go za bossa sycylijskiej mafii. Mężczyznę ostatecznie zwolniono z aresztu. Teraz służby zatrzymały prawdziwego szefa włoskich struktur mafijnych.

Katarzyna Łapczyńska
Katarzyna Łapczyńska
Matteo Messina Denaro (w środku) Materiały prasowe / Na zdjęciu: Matteo Messina Denaro (w środku)
Był przełom sierpnia i września 2021 roku, gdy jeden z kibiców Formuły 1 z Liverpoolu szykował się do wyjazdu na GP Holandii na torze Zandvoort. Jednak mężczyzna został zatrzymany podczas kolacji w restauracji w Hadze. Służby potraktowały go niezwykle brutalnie - spięto go kajdankami na oczach innych osób, rzucono na ziemię i zawiązano oczy.

Jak się okazało, holenderska policja wzięła fana F1 z Wysp za Matteo Messinę Denaro - bossa sycylijskiej mafii, który w roku 1993 zapadł się pod ziemię i unikał wymiaru sprawiedliwości. Gangster był poszukiwany m.in. przez Europol.

Szybkie postępowanie przed sądem w Hadze wykazało, że zatrzymany mężczyzna pochodzi z Liverpoolu i zmierza na wyścig F1 w Zandvoort. Brytyjczyk posiadał mocne alibi, dlatego też sędzia prowadzący sprawę zgodził się z tym, że nie jest on tym, za kogo wzięły go holenderskie służby. Dlatego 54-latka wypuszczono wolno.

ZOBACZ WIDEO: Wideo niesie się po sieci. Gwiazdor hip-hopu zrobiłby karierę w NBA?

Sprawa ma swój finał, bo w tym tygodniu włoskie służby zatrzymały Denaro po 30 latach ukrywania się. Szef sycylijskiej mafii odpowie przed sądem m.in. za zorganizowanie serii zamachów bombowych, w których zginęło co najmniej 10 osób, a niemal 100 zostało rannych. Za atakami miała stać grupa mafijna Cosa Nostra, której przewodził Denaro.

Zdaniem włoskich służb, Denaro miał osobiście popełnić szereg innych poważnych przestępstw - obejmujących dotkliwie pobicia, wymuszenia i pranie pieniędzy. Jako "ojciec chrzestny" sycylijskiej mafii podejmował najważniejsze decyzje w całej organizacji, decydując się m.in. na handel narkotykami i czerpiąc z tego zyski.

Do zatrzymania Denaro miało dojść w prywatnej klinice w Palermo, gdzie poszukiwany mężczyzna leczył się na raka.

Co ciekawe, zatrzymany w 2021 roku kibic z Wielkiej Brytanii domaga się z kolei odszkodowania za sposób, w jaki został potraktowany przez Holendrów. - To było logiczne, że nie jest szefem mafii. Musiałby być geniuszem, aby nabyć tak silny akcent, typowo angielski. Możecie to sobie wyobrazić, jak bardzo był wściekły, gdy został potraktowany w ten sposób. Dla niego to było nie do pomyślenia. To normalny fan F1 - powiedział jego prawnik, cytowany przez crash.net.

Czytaj także:
Zapadła decyzja ws. Ferrari w F1. Włosi przegrali polityczną bitwę
Nowy sezon F1 skrócony o jeden wyścig. Zapadła oficjalna decyzja

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w PILOT WP

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×