"Niedopuszczalne". Szef Ferrari grzmi po blamażu F1

- Straciliśmy fortunę - mówi Frederic Vasseur. Szef Ferrari jest wściekły po tym, jak Carlos Sainz najechał na luźną pokrywę studzienki kanalizacyjnej w treningu przed GP Las Vegas. Hiszpan może z tego powodu ominąć kolejną sesję F1.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
tor uliczny w Las Vegas Materiały prasowe / Ferrari / Na zdjęciu: tor uliczny w Las Vegas
Carlos Sainz najechał na luźną pokrywę studzienki kanalizacyjnej na The Strip w pierwszym treningu Formuły 1 przed GP Las Vegas. Po tym incydencie sesja została przerwana i nie została już wznowiona. W efekcie trwała ona tylko osiem minut. Sędziowie zarządzili później inspekcję wszystkich pokryw i włazów na ulicznym torze w "mieście grzechu".

W bolidzie Ferrari po uderzeniu w studzienkę doszło do natychmiastowego wyłączenia silnika. Okazuje się jednak, że skala uszkodzeń jest znacznie większa. - Uszkodzony jest monokok, silnik i bateria. To jest niedopuszczalne - powiedział Frederic Vasseur w Sky Sports.

Poszkodowane po ledwie 8-minutowym treningu F1 jest też Alpine. Francuski zespół poinformował, że wymieni podwozie w maszynie Estebana Ocona, gdyż najprawdopodobniej uległo ono uszkodzeniu na jednej z nierówności toru w Las Vegas.

ZOBACZ WIDEO: Czy Janusz Kołodziej marnuje się w Fogo Unii Leszno?

Vasseur ujawnił dziennikarzom, że usterka w bolidzie Sainza kosztowała Ferrari "fortunę", a Hiszpan ma "s****y trening". - Na pewno nie weźmie udziału w kolejnej sesji. Coś takiego jest całkowicie niedopuszczalne w F1 - dodał szef zespołu z Maranello.

Organizatorzy GP Las Vegas wydali krótkie oświadczenie, w którym stwierdzili, że "jedna pokrywa studzienki kanalizacyjnej" uległa awarii w trakcie pierwszego treningu, co doprowadziło do przerwania sesji. To niewielkie pocieszenie dla Ferrari, które w drugim treningu będzie musiało wycisnąć maksimum z przejazdów Charlesa Leclerca.

- Wiemy, że to zawody sportowe i mogą pojawić się problemy. Możesz mieć kiepski pierwszy trening, ale teraz musimy się zregenerować przed kolejną sesją. Musimy znaleźć rozwiązania. Czas na torze ma kluczowe znaczenie w takie weekendy, bo jest to nowy obiekt. Jeśli Carlos opuści drugi trening, będzie to niekorzystna sytuacja, ale mogło być gorzej - podsumował Vasseur.

Czytaj także:
- Brad Pitt nie będzie się ścigał w Las Vegas. Materiał filmowców trafi do kosza?
- Chodzi tylko o pieniądze? Verstappen krytykuje GP Las Vegas

Czy jesteś zaskoczony kiepską organizacją GP Las Vegas?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×