Coraz gorsza sytuacja w FIA. Kolejni pracownicy odeszli

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Red Bull / Na zdjęciu: Mohammed ben Sulayem (z lewej), Helmut Marko (w środku) i Christian Horner
Materiały prasowe / Red Bull / Na zdjęciu: Mohammed ben Sulayem (z lewej), Helmut Marko (w środku) i Christian Horner
zdjęcie autora artykułu

FIA pod rządami Mohammeda ben Sulayema zmierza w złym kierunku. W ostatnich dniach z pracą w światowej federacji pożegnali się kolejni doświadczeni pracownicy - Pierre Ketterer oraz Edward Floydd. Obaj pełnili ważne funkcje przy negocjacjach z F1.

W tym artykule dowiesz się o:

Pierre Ketterer zajmował stanowisko dyrektora ds. zarządzania i regulacji, zaś Edward Floydd był szefem FIA ds. praw handlowych. Obaj brali udział w negocjowaniu warunków Porozumienia Concorde, które reguluje zasady funkcjonowania Formuły 1.

Ketterer w kwietniu ma objąć nowe stanowisko w Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim. Jego odejście jest ciosem dla FIA, bo Francuz pracował w światowej federacji od 2010 roku. Jest uznanym prawnikiem, który reprezentował organizację w wielu kluczowych sprawach i sporach.

To właśnie Francuz negocjował warunki obecnego Porozumienia Concorde, które obowiązuje F1 do sezonu 2026. Stworzył też zasady sądowe i dyscyplinarne dla FIA w roku 2011, odegrał też kluczową rolę przy opracowywaniu kodeksu sanitarnego w dobie COVID-19. To on umożliwił rozgrywanie wyścigów F1 przy pustych trybunach w szczycie pandemii.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: kopnął spod własnej bramki. Zdobył wymarzonego gola

- Będzie mi brakowało Pierre'a osobiście i zawodowo. Znam go od 14 lat, poznaliśmy się jeszcze przed rozpoczęciem mojej prezydentury. Zawsze uważałem go za skrupulatnego w swoim zaangażowaniu na rzecz federacji. Był wybitną i szanowaną postacią w FIA. Chciałbym mu podziękować za nieoceniany wkład i niesłabnący profesjonalizm - przekazał motorsport.com Mohammed ben Sulayem, prezydent FIA.

Odejście kolejnych kluczowych pracowników spada na barki Mohammeda ben Sulayema, który jest krytykowany za sposób rządzenia FIA. Tylko w ostatnich tygodniach federację opuścili dyrektor sportowy ds. F1 Steve Nielsen oraz dyrektor techniczny Tim Goss. Pod koniec 2023 roku z pracy zrezygnowała też Deborah Mayer, która była przewodniczącą komisji ds. kobiet w motorsporcie.

Źródła z FIA wskazują, że federację opuściło też wielu pracowników niższego szczebla, którzy nie odgrywali pierwszoplanowych ról. Mieli oni być niezadowoleni z decyzji i sposobu rządzenia ben Sulayema.

Czytaj także:Hamilton ściągnie za sobą inżynierów do Ferrari? Mercedes może mieć problemPiątek sądnym dniem dla szefa Red Bulla. Są nowe informacje

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy FIA pod wodzą Mohammeda ben Sulayema zmierza w dobrym kierunku?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (1)
avatar
LowcaKitu
7.02.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Nie ma ludzi niezastąpionych