Kacper Sztuka spróbuje podbić Monako. "Największe wyzwanie tego sezonu"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Red Bull / Na zdjęciu: Kacper Sztuka
Materiały prasowe / Red Bull / Na zdjęciu: Kacper Sztuka
zdjęcie autora artykułu

Księstwo Monako będzie gospodarzem czwartej rundy sezonu Formuły 3. Dla Kacpra Sztuki ściganie na krętych ulicach będzie zupełnie nowym doświadczeniem, do którego Polak przygotowywał się intensywnie przez ostatnie dni.

Po ostatniej rundzie kierowcy Formuły 3 nie mieli wiele czasu na odpoczynek. Większość z nich nie wracała do domów, tylko prosto z Imoli skierowała się do siedzib swoich zespołów, aby przygotowywać się na symulatorach do najtrudniejszych wyścigów w sezonie.

Podobnie było u Kacpra Sztuki, który do ścigania w Monako mógł przygotowywać się jedynie w ten sposób, ponieważ nikt nie ma możliwości testowania na ulicznych torach. To jeszcze zwiększa wyzwanie dla kierowców, dlatego kibice zawsze z niecierpliwością oczekują rywalizacji toczonej dosłownie centymetry od barier.

Trasa w centrum księstwa to kwintesencja ścigania w mieście. Ciasne i kręte ulice są obecne w Formule 1 od pierwszego sezonu, a zakręty takie jak Sainte Devote, Mirabeau, czy La Rascasse na stałe wpisały w historię sportu.

ZOBACZ WIDEO: "Mam co robić w życiu". Interesujące słowa Rusieckiego na temat zmiany prezesa Fogo Unii

- Przed nami wyjątkowa runda, różna od wszystkich pozostałych. Ulice Monako stanowią największe wyzwanie tego sezonu, do którego można przygotować się jedynie poprzez pracę na symulatorze. Dlatego zaraz po Imoli poleciałem do siedziby MP Motorsport przygotować się do ścigania. Oczywiście nic nie zastąpi doświadczenia na prawdziwym torze, szczególnie tak specyficznym. Mimo to nie mogę się doczekać pierwszych okrążeń po tym obiekcie - mówi Kacper Sztuka.

- Ściganie na nim będzie zupełnie inne, dlatego moim celem jest koncentrować się na każdym kolejnym okrążeniu i zdobywać pewność w samochodzie, która tutaj jest kluczowa. Treningi zaczynamy już w czwartek, kwalifikacje w piątek będą podzielone na dwie grupy, a prognoza pogody daje spore szanse na deszcz niemal każdego dnia. Dlatego szykuje się wyjątkowy weekend pod wieloma względami. Dziękuję moim partnerom z Grupy Orlen i Extral Aluminium za wsparcie, a wszystkich kibiców zachęcam do oglądania wszystkich sesji w Viaplay Sport - dodaje 18-latek z Cieszyna.

Emocje związane z F3 rozpoczną się w czwartek (23 maja) o godz. 13.10, kiedy to odbędzie się jedyny trening. Kwalifikacje rozegrane zostaną w piątek (24 maja), a kierowcy zostaną podzieleni na dwie grupy. Rywalizacja w grupie A wystartuje o godz. 11.05, zaś w grupie B - o godz. 11.29.

Sobota (25 maja) go początek rywalizacji w sprincie - godz. 10.45. Na niedzielę (26 maja) przewidziano wyścig główny. Kierowcy F3 ruszą do niego o godz. 8.00.

Czytaj także: - Hołd dla zmarłej legendy F1. Tak będzie wyglądał McLaren w GP Monako - "Oferta przyjęta". Głośny transfer w F1 o krok

Źródło artykułu: WP SportoweFakty