W Barcelonie bez zmian. Jeden faworyt do zwycięstwa w F1

Materiały prasowe / McLaren / Na zdjęciu: Oscar Piastri
Materiały prasowe / McLaren / Na zdjęciu: Oscar Piastri

Drugi trening F1 przed GP Hiszpanii nie przyniósł znaczących zmian w czołówce. Najszybszy był Oscar Piastri, a McLaren jest głównym kandydatem do zwycięstwa na torze w Barcelonie.

Pierwszy trening Formuły 1 przed GP Hiszpanii pokazał, że mimo zmian w dyrektywie technicznej i bardziej szczegółowych testów elastycznych skrzydeł, McLaren utrzymał swoją przewagę. Lando Norris był bowiem najszybszym kierowcą w porannej sesji. Popołudniowe przejazdy przyniosły znaczącą zmianę, bo na czoło stawki F1 wskoczył Oscar Piastri - 1:12.760.

Bardzo długo na czele stawki F1 utrzymywał się George Russell, co mogło nieco poprawić nastroje w Mercedesie po nieudanym treningu numer jeden. Jednak ostatecznie Brytyjczyk był wolniejszy od Oscara Piastriego aż o 0,286 s.

ZOBACZ WIDEO: Ma do działaczy jeden zarzut. Kłopoty Motoru Lublin?

- Tego bolidu nie da się prowadzić - narzekał z kolei Lewis Hamilton, a komunikat Brytyjczyka mógł zmartwić fanów ekipy z Maranello, biorąc pod uwagę wyniki pierwszego treningu na torze Circuit de Catalunya, w którym Ferrari spisało się nieźle. Jednak popołudniu siedmiokrotny mistrz świata F1 nie był w stanie wykręcić dobrego czasu okrążenia, plasując się poza czołową dziesiątką. Lepiej wiodło się Charlesowi Leclercowi. Drugi z kierowców Ferrari był piąty ze stratą 0,500 s do lidera.

F1 - GP Hiszpanii - 2. trening - wyniki:

Poz.KierowcaZespółCzas/strata
1. Oscar Piastri McLaren 1:12.760
2. George Russell Mercedes +0.286
3. Max Verstappen Red Bull Racing +0.310
4. Lando Norris McLaren +0.310
5. Charles Leclerc Ferrari +0.500
6. Andrea Kimi Antonelli Mercedes +0.538
7. Fernando Alonso Aston Martin +0.541
8. Pierre Gasly Alpine +0.625
9. Isack Hadjar Visa Cash App RB +0.640
10. Liam Lawson Visa Cash App RB +0.734
11. Lewis Hamilton Ferrari +0.773
12. Nico Hulkenberg Stake F1 Team +0.832
13. Yuki Tsunoda Visa Cash App RB +0.923
14. Carlos Sainz Williams +0.961
15. Alexander Albon Williams +1.079
16. Lance Stroll Aston Martin +1.079
17. Gabriel Bortoleto Stake F1 Team +1.199
18. Esteban Ocon Haas +1.245
19. Oliver Bearman Haas +1.366
20. Franco Colapinto Alpine +1.543
Komentarze (0)
Zgłoś nielegalne treści