KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kluczową rolę w wyścigu odegrają ogumienie i ustawienia - komentarze po treningach

Kierowcy mają już za sobą piątkowe treningi na torze w Walencji. Podczas porannej sesji najlepszy okazał się Pastor Maldonado. Z kolei popołudniu najszybszy był Sebastian Vettel.

Robert Chruściński
Robert Chruściński

Sebastian Vettel (Red Bull): Staraliśmy się podczas obu treningów przetestować nowe części, jednak nasze czasy okrążeń nie pozwalają nam na to, aby wyciągnąć dokładne wnioski. Mamy za sobą spokojne sesje i na pewno mogę być zadowolony z ich efektów. Warunki pogodowe w niedzielę mogą się różnić od tych, które panowały w piątek. Powinno być chłodniej, a to może sprawić, że będą różnice między zespołami. Wtedy okaże się, która strategia była najskuteczniejsza. Liczę na to, że w sobotę uczynimy kolejny krok naprzód.

Mark Webber (Red Bull): Nasze auto spisuje się bez zarzutu. Są jednak elementy, które można poprawić i nimi zajmiemy się podczas trzeciego treningu. Jestem zadowolony z przejazdów na średnim ogumieniu, gdyż balans na miękkiej mieszance jest do poprawienia. W trakcie sesji przeszkadzał nam nieco wiatr, ale w sobotę powinno być spokojniej. Jeżeli chodzi o zmiany w naszym aucie, to poznamy ich efekty dopiero w niedzielę.

Romain Grosjean (Lotus): Bolid spisał się bardzo dobrze. Nie miałem z nim żadnych problemów. Przeszkadzał nam jednak wiatr, ale popołudniu było już lepiej. Nasze samochody dobrze spisują się w trakcie wyścigu, dlatego mam nadzieję, że i tym razem będzie podobnie. Przed nami jeszcze kilka korekt w ustawieniach auta, ale moim zdaniem wszystko zmierza we właściwym kierunku.

Kimi Raikkonen (Lotus): Nasze tempo było na dobrym poziomie. Jest kilka elementów, które musimy zmienić, ale w sobotę powinno być już lepiej. Dla nas istotne są kwalifikacje. To w nich musimy najbardziej się poprawić. W niedzielę zawsze możemy poprawić się o kilka pozycji, ale warto zyskać dobre pole startowe do wyścigu.

Michael Schumacher (Mercedes GP): Nasza praca podczas obu treningów była na dobrym poziomie. Udało nam się zebrać wiele cennych informacji. Przed kwalifikacjami będziemy wiedzieli dużo więcej. Miałem trochę problemów ze sprzęgłem w trakcie popołudniowej sesji. Problemem była również degradacja opon na wysokim poziomie. To jednak dotyka nie tylko naszego zespołu.

Nico Rosberg (Mercedes GP): Cieszę się z wyników obu treningów. Wyciągnęliśmy sporo informacji zarówno jeżdżąc z dużym i małym zapasem paliwa. Warunki pogodowe nie były na pewno dobre, a możemy spodziewać się, że w sobotę i niedzielę będą inne. Musimy być gotowi na różne scenariusze. Nie mogę doczekać się najbliższych dni w Walencji. Wyścig będzie niezwykle ekscytujący.

Kamui Kobayashi (Sauber): Dla mnie był to bardzo dobry dzień, chociaż miałem sporo kłopotów z hydrauliką. Przez to nie mogłem zbyt długo pozostać na torze w popołudniowej sesji. Nowe części spisały się dobrze, jednak w pierwszej sesji gdy je testowałem nie udało mi się pokonać szybkich okrążeń. Wydaje mi się, że dbanie o opony będzie kluczowe podczas tego wyścigu. Ważne będą również właściwe ustawienia bolidów. Tutaj wszystko musi być odpowiednio dopasowane. Wyprzedzanie na tym torze będzie trudne, dlatego bardzo liczyć się będą kwalifikacje.

Paul di Resta
 (Force India): Nasze standardowe ustawienia sprawdziły się i byliśmy naprawdę szybcy podczas obu sesji. Moim zdaniem mieliśmy bardzo dobre tempo, ale dopiero teraz będziemy spokojnie analizować wszystkie dane. Pokazaliśmy mimo wszystko, że jesteśmy konkurencyjni i w pozostałej części weekendu będziemy groźni. Liczymy na pierwszą dziesiątkę w kwalifikacjach.

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowe
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×