Kolejna kandydatka do fotela w Formule 1

Gene Haas, który jest właścicielem nowego teamu Formuły 1 stwierdził, że Danica Patrick byłaby "wymarzonym kierowcą" obok drugiego doświadczonego zawodnika w amerykańskim zespole F1.

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz

Amerykański zespół Haas Formula pojawi się w stawce Formuły 1 dopiero w 2016 roku. Właściciel stajni Gene Haas zdradził, że ma już w głowie idealny skład swojego teamu.

Amerykanin, który posiada także udziały w jednym z zespołów NASCAR przyznał, że 32-letnia Danica Patrick - była zwyciężczyni w serii IndyCar - byłaby idealnym wyborem w jego składzie.
- Danica Patrick jako jeden z kierowców w moim zespole to wymarzony scenariusz -powiedział Haas w rozmowie z oficjalnym portalem Formuły 1. - Jest kobietą w męskim sporcie - to z pewnością przyciąga wiele uwagi. Waży około 50 kilogramów i biorąc pod uwagę obowiązujące dzisiaj regulacje, to idealna waga. Ma zatem wiele atutów, dla których warto mieć ją w swojej ekipie - dodał.

Haas podkreślił jednocześnie, że pozycja kierowcy numer 1 w jego zespole będzie obsadzona przez aktywnego zawodnika, który ma być liderem w debiutanckim sezonie.

- Pierwszym kierowcą powinien być obecnie startujący zawodnik, który zna tajniki tego sportu i pomoże nam wszystko uporządkować, a także będzie wsparciem dla drugiego kierowcy, który w moim zamyśle ma być Amerykaninem - przyznał Haas.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Debiut zespołu Haas Formula przełożony na 2016

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×