Danica Patrick nie wyklucza startów w F1

Danica Patrick, która może zostać pierwszą kobietą w F1 w XXI wieku, jest gotowa wysłuchać propozycji startów w królewskiej klasie. Amerykanka obawia się jednak czy jej wiek nie okaże się przeszkodą.

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
W ciągu dwóch lat w Formule 1 pojawi się amerykański zespół Haas Formula. Właściciel stajni Gene Haas stwierdził, że w jego wymarzonym składzie jest miejsce dla amerykańskiego kierowcy.
Haas nie ukrywa, że 32-letnia Danica Patrick startująca obecnie w serii NASCAR, byłaby idealnym wyborem. Zawodniczka nie mówi "nie" Formule 1, ale ma wątpliwości czy uda jej się zadebiutować w najbardziej prestiżowej serii sportów motorowych.

- Zgadzam się, że wszystko jest możliwe, ale do tej pory nikt ze mną nie rozmawiał na ten temat. Jestem szczęśliwa z tego, co robię w tej chwili - powiedziała Patrick.

- Z szacunku dla Gene (Haasa), gdyby przyszedł z taką propozycją z pewnością bym go wysłuchała. Obawiam się jednak, że z powodu mojego wieku, trudno myśleć o rozpoczęcie trzeciej kariery - dodała.

Danica Patrick od 2010 roku jest uczestniczką wyścigów NASCAR. Wcześniej urokliwa brunetka z Wisconsin startowała w serii IndyCar. W 2008 roku odniosła jedyne zwycięstwo podczas zawodów na torze Montegi w Japonii.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Kolejna kandydatka do fotela w Formule 1

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×