F1: W sezonie 2016 w stawce będzie kobieta?

W przyszłorocznych mistrzostwach świata zadebiutuje nowy zespół - Haas F1 Team. Jak na razie nie jest znany skład kierowców, ale pojawiła się sensacyjna kandydatura.

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Danica Patrick łączona jest z zespołem Haas F1 Team. 33-latka obecnie ściga się w amerykańskiej serii NASCAR, gdzie wspierana jest przez firmę GoDaddy, a umowa kończy się w tym roku. Z tej sytuacji może skorzystać Gene Haas, który szuka kierowców do swojego zespołu i nie ukrywa, iż chciałby mieć w składzie amerykańskiego zawodnika.
- Jeśli wraz z nią pojawi się odpowiedni sponsor, to wszystko jest możliwe - powiedział Haas w rozmowie z Autosport. - Jest ona sporo warta rynkowo ze względu na swoją rozpoznawalność. Z pewnością jako zawodniczka skupia sporo uwagi na torze wyścigowym, więc jest zdecydowanie wartościowym człowiekiem - dodał.

Właściciel zespołu przyznał także, że przejście Patrick do F1 może być bardzo trudne i nie jest ona jedynym amerykańskim zawodnikiem, który jest brany pod uwagę do składu na sezon 2016. - Musimy poczekać do połowy lata i zobaczyć, kto tak naprawdę jest dostępny.

- W F1 bolidy są wyjątkowe i dobrze byłoby mieć doświadczonego kierowcę. Chcemy amerykańskiego zawodnika w naszej ekipie, ale to może nam zająć trochę czasu - zakończył Gene Haas.

Esteban Gutierrez trafi do Haas F1 Team?

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×