Zobacz aktualne klasyfikacje Formuły 1

Sebastian Vettel po zwycięstwie w Grand Prix Monako został wyraźnym liderem w klasyfikacji mistrzostw świata. Na pierwszą pozycję w zestawieniu producentów wróciło Ferrari.

Rafał Lichowicz
Kimi Raikkonen na torze w bolidzie Ferrari PAP/EPA / SRDJAN SUKI / Kimi Raikkonen na torze w bolidzie Ferrari
Z sześciu do aż 25 puntów wzrosła przewaga Sebastiana Vettela nad Lewisem Hamiltonem po zawodach w Monako. Brytyjczyk walczył jak lew, by odrobić jak najwięcej ze swojej straty po sobotnich kwalifikacjach i udało mu się ukończyć wyścig na 7. miejscu po starcie z 13. pola.

Największym zwycięzcą zawodów w Monte Carlo zostało Ferrari, które zdobyło pierwszy dublet w F1 od 2010 roku i wróciło na pozycję lidera klasyfikacji generalnej MŚ. Przewaga Włochów nad Mercedesem wynosi w tej chwili 17 punktów.

Świetnie w Monako wypadł Haas F1 Team, którego kierowcy zameldowali się w komplecie w czołowej dziesiątce. Dzięki temu Amerykanie zrównali się z punktami z fabrycznym zespołem Renault.

Serię 17 wyścigów z punktami zakończyło w Monako Force India. Indyjska stajnia z bazą w Silverstone po raz ostatni kończyła Grand Prix bez jakiegokolwiek dorobku w ubiegłym sezonie w Austrii.