Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Jean Alesi dołączył do krytyków Liberty Media

Były kierowca Formuły 1, Jean Alesi przyznał, iż nie jest fanem nowej inicjatywy Liberty Media. W sezonie 2018 w padoku dziewczyny mają być zastąpione przez tzw. grid kids.

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
grid girls podczas Grand Prix Meksyku w 2017 roku Getty Images / Mark Thompson / Na zdjęciu: grid girls podczas Grand Prix Meksyku w 2017 roku
Kilka dni temu Liberty Media wywołało prawdziwą burzę w świecie Formuły 1 po tym, jak ogłoszono rezygnację z grid girls. - Uważamy, iż zwyczaj ten nie jest właściwy z wartościami Liberty Media i kłóci się z obecną opinią społeczną - tłumaczył wtedy dyrektor ds. komercyjnych Formuły 1, Sean Bratches.

Decyzja ta była krytykowana przez wiele osób, w tym Berniego Ecclestone'a. Do tego grona dołączył także Jean Alesi. - Nie jestem zwolennikiem pozbycia się dziewczyn z pól startowych. Nowy pomysł wykorzystujący dzieci w ich miejsce również nie przypadł mi do gustu - powiedział były kierowca F1.

- Eliminując dziewczyny zepsuliśmy dobrze działający system, dzięki którym kobiety miały pracę. Jestem za wyróżnianiem młodych, obiecujących kierowców, ale na pewno nie w taki sposób - dodał.

Do grona tzw. grid kids należeć będzie młodzież, która będzie towarzyszyć kierowcom na polach startowych, będzie wybierana przy współpracy z klubami i organizacjami motorowymi w danym rejonie. Pod uwagę będą brane m. in. wyniki osiągane przez dzieci w wyścigach kartingowych.

Alesi zgodził się natomiast, że w królowej sportów motorowych potrzebny jest system Halo. - Popieram wprowadzenie Halo. Szkoda jednak, że ucierpi na tym estetyka bolidów, ale najważniejsze jest bezpieczeństwo kierowców - zakończył.

ZOBACZ WIDEO: Robert Kubica trzecim kierowcą Williamsa. "Pukał do drzwi F1, teraz do nich wali"


Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot
Czy Liberty Media źle zarządza Formułą 1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Onestopstrategy
Komentarze (0)
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×