Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Żona i dzieci w dalszej kolejności. Majątek Schumachera w rękach jego ojca

Choć rehabilitacja Michaela Schumachera pochłania miliony euro, to fortuna niemieckiego sportowca wciąż jest ogromna. W głównej mierze czuwa nad nią jego ojciec - Rolf Schumacher.
Dawid Borek
Dawid Borek
Getty Images / Na zdjęciu: Michael i Corinna Schumacher

Były kierowca Ferrari dochodzi do siebie po fatalnym wypadku na nartach, do którego doszło pod koniec 2014 roku we francuskich Alpach. W jego wyniku Michael Schumacher doznał skomplikowanych obrażeń głowy. 

Na początku lutego 2016 roku magazyn "Bilanz" opublikował ranking najbogatszych osobistości Formuły 1. Mimo bardzo kosztownej rehabilitacji, majątek Niemca szacowano wówczas na 700 mln euro. 

Kto zarządza pieniędzy Schumachera? Niemiecki "Bunte" dowiedział się, że najwięcej do powiedzenia ma ojciec byłego kierowcy Ferrari, którego jeszcze w sierpniu 1992 roku utytułowany zawodnik upoważnił u notariusza do pełnego dowodzenia jego kontem. W tym czasie Schumacher spotykał się już ze swoją żoną Corinną, jednak wówczas nie byli jeszcze małżeństwem.

Małżonka 49-latka także ma dostęp do majątku byłego kierowcy, jednak nie w takim zakresie, jak jego Rolf Schumacher. Corinna Schumacher w przypadku wydawania większych sum pieniędzy, na przykład na zakup gruntów, musi zwrócić się o zgodę do odpowiedniego sądu.

ZOBACZ WIDEO RSMP: Emocje w Świdnicy. Grzyb i Hundla triumfują

"Bunte" podkreśla jednak, że pełne pełnomocnictwo wyłącznie dla ojca nie budzi konfliktów w rodzinie Schumacherów. Senior ma dobre relacje ze swoją synową. Rolf Schumacher mieszka zresztą w posiadłości nad Jeziorem Genewskim, którą kupił mu jego syn. 

W testamencie Schumachera jest ponadto zapis, że po jego śmierci głównymi spadkobiercami majątku są jego żona oraz dzieci: córka Gina Maria oraz syn Mick.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Bunte, Bild

Komentarze (2):

 • delta17 Zgłoś komentarz
  Żałosne komentarze z sufitu spisane...Niedbale bez prawdziwych faktów..Pojawiają się komentarze pseudo przyjacioł Schumiego ale faktycznie żaden z nich nie jest przyjacielem.Żaden nie
  Czytaj całość
  odwiedził i nie spotkał Michaela..Wszyscy pocałowali klamki..Na moją prośbę zablokowano odwiedziny pseudprzyjaciół..Wiarygodnymi komunikatami sa komunikaty wydawane przez Corinęlub Rolfa..Sabina wyleciał i wymyśla bzdury by w mediach zaistnieć...Obecnie trwa walka i przywrócenie zdrowia Michaela. Innych informacji nie ma oprócz terapi nowatorskiej ..nie sprawdzonej na łbie autora tej terapi..Jest fachowa jak wszystkie dotychczasowe.Czas ucieka,pieniadze lecą do kolejnego cudaka..Problem jest mało ciekawy bo to już prawie 5 lat. Problem podobny jak z sercem którego mimo wybitnych kardiologów nie można wyleczyć a tylko przeszczepić..Dlatego że medycyna jest bezradna.Tu jest podobnie ale głowy nie da się zamienić na zdrową.Fachowa terapia to taka gdy widać golym okiem sukcesywną poprawe zdrowia..Ale leczeniie to też biznes.Czyli dla jednego czyszczenie konta i obiecanki a dla chorego życie w nadziei...Ta terapia jak i inne tak są skuteczne jak fachowe..Problem w tym że medycyna jest bezradna a gdy jest bezradna to zostaje terapia..takie sobie sranie w banie..Jak nie ma postępu to kopa w 4 litery i nie płacić za obiecanki..Kazda pomoc dziala w obie strony..Bufony w kitlach liczą na kolejne wsparcie a oni ograniczą sie do czyszczenia kont..Są na miejscu to powinni wiedzieć w czym problem.
  • Chłop z Mazur Zgłoś komentarz
   Redaktorku Schumacher miał wypadek na nartach pod koniec 2013 roku a nie 2014.W tekstach na sportowefakty roi się od błędów.To jest żałosne...
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×