WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Zespoły otrzymały regulacje aerodynamiczne na sezon 2019

FIA ma nadzieje, że już w tym tygodniu uda się przyjąć ostateczną wersję przepisów aerodynamicznych na sezon 2019. Zespoły otrzymały już materiały zapoznawcze.
Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Materiały prasowe / Pirelli Media / Na zdjęciu: start do wyścigu F1

Pierwsza wersja przepisów odnośnie pakietu aerodynamicznego została zaakceptowana przez Komisję F1 30 kwietnia. Jednak pojawiły się pewne uwagi i po odbytych rozmowach przedstawiono poprawioną regulację. Teraz do zaakceptowania potrzebna jest zgoda wszystkich zespołów. 

- Nowa wersja została wysłana do zespołów. Zawiera ona uwagi, które zgłosiły niektóre ekipy. Zobaczymy, czy wszyscy będą teraz zadowoleni. Jeżeli nadal będzie problem z zatwierdzeniem, to mamy alternatywę w postaci dyrektyw technicznych. Wyjaśniają one obszary, które mogą budzić wątpliwości - tłumaczył Charlie Whiting, dyrektor wyścigów F1.

- Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie, bo dyrektywy tworzą bałagan. Każdy chciałby mieć to w postaci przepisów i mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku - dodał.

U zespołów najwięcej wątpliwości budziły obszary, gdzie można zlokalizować elementy nadwozia oraz konfiguracja kanałów odpowiedzialnych za chłodzenie hamulców. - Niektóre zespoły nie były z tego zadowolone, więc musieliśmy to wyprostować - zakończył Whiting.

Sposób, w jaki zostały przedstawione przepisy na sezon 2019, skrytykował Christian Horner, szef Red Bull Racing. - Przez pośpiech ustalono reguły, które są wyjątkowo kiepskie. Teraz musimy to zmieniać poprzez dyrektywy techniczne. Znów przed nami kolejna runda dyskusji. Wciąż pozostają kwestie, które trzeba uporządkować, a to będzie wymagać kolejnych głosowań i dyskusji - oznajmił.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Nawałka o wyjeździe Glika na MŚ: Jeśli tylko będzie szansa, żeby zagrał w jednym meczu, to będę na "tak"

Czy przepisy w F1 powinny być często zmieniane?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Autosport

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×