KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Ekspansja F1 na nowe rynki stała się faktem. Wietnam podpisał umowę

Plotki na ten temat pojawiały się od dawna, aż w końcu w środę Formuła 1 potwierdziła organizację wyścigu o Grand Prix Wietnamu w sezonie 2020. Rywalizacja ma się odbywać na torze ulicznym pod Hanoi.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
wyścig F1 Materiały prasowe / Pirelli / Na zdjęciu: wyścig F1
O tym, że Formuła 1 planuje ekspansję na nowe rynki mówiło się już od dłuższego czasu. Odkąd właścicielem królowej motorsportu zostało Liberty Media, plan zakłada wydłużenie kalendarza mistrzostw świata o kolejne wyścigi. Podpisanie umowy w sprawie Grand Prix Wietnamu jest pierwszym krokiem w tym kierunku.

"Grand Prix Wietnamu potwierdza silne zaangażowanie Formuły 1 w regionie Azji, gdzie wyścigi mają już ugruntowaną pozycję w Singapurze, Chinach i Japonii. To też część długofalowej strategii F1, która polega na zwiększaniu atrakcyjności tego sportu i pozwala na docieranie do nowych odbiorców na całym świecie" - czytamy w oświadczeniu Liberty Media.

Tym samym Hanoi jest pierwszą nową lokalizacją, na którą stawiają Amerykanie po przejęciu F1. - Odkąd zaangażowaliśmy się w ten sport w roku 2017, rozmawialiśmy o nowych miastach, aby zwiększyć atrakcyjność F1. Grand Prix Wietnamu jest realizacją naszych słów. Cieszymy się, że pojawimy się w Hanoi. To jedno z bardziej ekscytujących miast na świecie. Z bogatą historią i niesamowitą przyszłością - powiedział Chase Carey, dyrektor generalny F1.

Tor w Wietnamie liczyć będzie liczyć ok. 6,5 km. Będzie bazować na istniejących już drogach publicznych. Azjaci planują jednak wybudowanie kilku budynków, gdzie w trakcie wyścigu znajdować się będą garaże zespołów oraz padok.

Wyścig o Grand Prix Wietnamu może doprowadzić do tego, że po raz kolejny wydłuży się sezon F1. Już przyszłoroczny kalendarz składa się z 21 imprez. Tymczasem w sezonie 2020 do królowej motorsportu ma dołączyć nie tylko Hanoi, ale też Miami.

ZOBACZ WIDEO Genoa zdemolowana przez Inter. Piątek zmiennikiem [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]


Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy popierasz wydłużanie kalendarza F1 o kolejne wyścigi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
motorsport.com
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×