Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Rob Smedley radzi Williamsowi. "Nie ma magicznego lekarstwa na wszystkie problemy"

Rob Smedley po tym sezonie zakończy współpracę z Williamsem. Brytyjczyk życzy zespołowi jak najlepiej i ma nadzieję, że wydobędzie się z kryzysu. - Nie ma magicznego lekarstwa na wszystkie problemy - zauważa ceniony inżynier.
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Rob Smedley (po prawej) w rozmowie z Lancem Strollem Materiały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Rob Smedley (po prawej) w rozmowie z Lancem Strollem

Po zakończeniu obecnego sezonu Rob Smedley zakończy swoją przygodę z Williamsem, gdzie do tej pory pełnił funkcję dyrektora ds. osiągów. Brytyjczyk trafił do Grove przed sezonem 2014 i przyznał, że teraz potrzebuje nowej dawki motywacji. Smedley opuszcza Williamsa w momencie, gdy zespół zamyka stawkę F1. Brytyjski inżynier jest jednak przekonany, że decyzje podjęte w ostatnich miesiącach sprawią, że ekipa wyjdzie z dołka.

- Nie ma magicznego lekarstwa na wszystkie problemy. Jestem przekonany, że nie można się poprawiać i uczyć tylko w jednym obszarze. Błędem byłoby wskazanie jednego problemu i skoncentrowanie się tylko na nim. Wszędzie, czy to jest biznes czy sport, jeśli coś nie działa prawidłowo, to przyczyn jest więcej - powiedział dotychczasowy dyrektor Williamsa.

Zdaniem Smedleya, błędem byłoby doprowadzenie do rewolucji kadrowej w Grove. Uważa on, że w Williamsie już teraz zatrudnionych jest wielu wykwalifikowanych pracowników. - Zespół na pewno jest rządzony twardą ręką przez Claire Williams. Muszą solidnie pracować. Potrzebują planu naprawczego, który wpłynie na wszystkie struktury. Pewne obszary wymagają zmian. To długa droga. W Williamsie jest wielu utalentowanych specjalistów, dobrych inżynierów, menedżerów. Oni muszą się spotkać w jednym miejscu i iść w tym samym kierunku - dodał.

Smedley nie zamierza znikać z padoku F1. Brytyjczyk zapowiedział, że wróci do królowej motorsportu po odbyciu "urlopu ogrodniczego". Sporo plotkuje się na temat jego powrotu do Ferrari, gdzie pracował przed podjęciem pracy w Williamsie.

- Dołączyłem do Williamsa w gorącym okresie, bo zespół był po fatalnym sezonie, a przepisy uległy zmianie. Próbowałem pomóc zespołowi i jeśli porównamy rezultaty, to można dostrzec wysiłek mnóstwa osób. Poszliśmy do przodu, zespół zaczął lepiej funkcjonować. Mam nadzieję, że zostawiam go w lepszym stanie niż był - podsumował Smedley.

ZOBACZ WIDEO: Dariusz Michalczewski: Artur Szpilka nie stanie już do walki o pas MŚ. Jego kariera jest zakończonaOglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Williams odbije się od dna w kolejnym sezonie F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
motorsport.com
Komentarze (1):
 • Kri100 Zgłoś komentarz
  Wypowiedź Smerleya w skrócie: "Bla bla bla, musicie, bla, bla, bla, razem, bla, bla, bla, pracować, bla, bla, bla, to skomplikowane."
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×