F1: GP Brazylii. Wyjątkowe świętowanie podium Carlosa Sainza

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter /  / Na zdjęciu: Carlos Sainz z zespołem McLarena
Twitter / / Na zdjęciu: Carlos Sainz z zespołem McLarena

Carlos Sainz awansował na trzecie miejsce w Grand Prix Brazylii dopiero po ukaraniu Lewisa Hamiltona. Tym samym w oficjalnej ceremonii świętował Brytyjczyk. McLaren jednak wynagrodził to swojemu kierowcy.

W tym artykule dowiesz się o:

Max Verstappen wygrał Grand Prix Brazylii, które było przedostatnim wyścigiem Formuły 1 w tym sezonie. Drugi był Pierre Gasly, a trzecie miejsce zajął Lewis Hamilton. Po zawodach jednak doszło do zmiany na ostatnim miejscu podium.

F1: GP Brazylii. Lewis Hamilton pozbawiony podium przez sędziów. Carlos Sainz awansował na trzecie miejsce >> Brytyjczyk świętował trzecie miejsce podczas oficjalnej celebracji. Mistrz świata jednak niedługo potem dowiedział się, że został ukarany za wjechanie w Alexandra Albona. To sprawiło, że na "pudło" ostatecznie wskoczył Carlos Sainz.

Hiszpana ominęło oficjalne świętowanie, ale od czego ma się kolegów z zespołu. McLaren sam zorganizował celebrację.

F1: GP Brazylii. Kontrowersyjny pit-stop Roberta Kubicy. Polak zrobił wszystko jak należy (wideo) >> Dla 25-latka były to niezapomniane chwile, bo dopiero pierwszy raz w karierze ukończył wyścig F1 na podium.