KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

F1. GP Węgier. Surowe kary dla Brytyjczyków. Wystarczy, że wyjdą z hotelu

19 lipca odbędzie się GP Węgier w F1. Pracownicy ekip pochodzący z Wielkiej Brytanii i innych krajów spoza UE będą musieli się stosować do surowych restrykcji. Wystarczy, że wyjdą z hotelu, a narażą się na wysokie kary.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
start do wyścigu F1 Materiały prasowe / Pirelli Media / Na zdjęciu: start do wyścigu F1
Węgry zgodziły się na organizację wyścigu Formuły 1, mimo ciągle trwającej pandemii koronawirusa. Kraj wprowadził jednak surowe restrykcje, które uderzą też w kierowców i pracowników spoza Unii Europejskiej, w tym Wielkiej Brytanii, podczas wyścigu zaplanowanego pod Budapesztem.

Hotel i tor Hungaroring - to jedyne miejsca, w których będzie się mógł znajdować personel F1 przy okazji Grand Prix Węgier. Surowe przepisy mocno uderzą zwłaszcza w Brytyjczyków, którzy dominują w padoku królowej motorsportu. Aż siedem z dziesięciu ekip F1 ma swoje siedziby w Wielkiej Brytanii i zatrudnia głównie obywateli tego kraju.

"Goście z Wielkiej Brytanii i innych krajów spoza UE nie powinni opuszczać toru ani miejsca zakwaterowania. Mogą to zrobić tylko w jednym celu - aby przemieścić się z toru do hotelu lub na odwrót" - napisano w specjalnym komunikacie F1.

ZOBACZ WIDEO: Kolarstwo. Tour de Pologne pierwszym wyścigiem etapowym w sezonie. "Zgłaszają się wielkie nazwiska!"

Co więcej, personel F1 musi zgłosić dokładny plan trasy, tak aby służby wiedziały gdzie spodziewać się kierowców czy pracowników ekip. "Goście z Wielkiej Brytanii i innych krajów spoza UE nie mogą też korzystać z transportu publicznego i taksówek. Wszelkie posiłki muszą spożywać w miejscu zakwaterowania lub na torze. Każdy wolny czas muszą spędzać w granicach toru" - wytłumaczono ekipom.

"Nieprzestrzeganie tych zasad będzie karane przez węgierskie władze. Może nawet skutkować pozbawieniem wolności lub grzywnami w wysokości do 15 tys. euro" - podsumowano w notatce stworzonej przez F1.

Surowe przepisy nie spodobały się już części brytyjskich dziennikarzy, którzy podróżują za Formułą 1 po Europie. Dali oni temu wyraz w social mediach. GP Węgier zaplanowano na 19 lipca. Ekipy i personel F1 ruszą w trasę na Hungaroring zaraz po zakończeniu GP Styrii, które odbędzie się 12 lipca.

Czytaj także:
Kubica zastąpi Giovinazziego? Odniósł się do plotek
Rosjanie chcą wyścigu F1 z kibicami

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy popierasz restrykcje wprowadzone przez Węgrów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×