KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

F1. Awans za uratowanie Romaina Grosjeana. Szejk docenił funkcyjnych

Sprawna akcja ratunkowa ocaliła życie Romaina Grosjeana po wypadku w GP Bahrajnu. Dwóch funkcyjnych, którzy szybko pojawili się na miejscu katastrofy, zostało docenionych przez następcę tronu, szejka Salmana bin Hamada Al Khalifę.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Romain Grosjean po wypadku Materiały prasowe / Haas / Na zdjęciu: Romain Grosjean po wypadku
Jak ogłosił szejk Salman bin Hamad Al Khalifa, dwóch funkcyjnych biorących udział w akcji ratunkowej po wypadku Romaina Grosjeana, otrzymało awans ze względu na ich "odwagę i szybką reakcję".

"Udowodnili gotowość i zdolność policji i służb do radzenia sobie z nagłymi wypadkami. Jej Ekscelencja Minister Spraw Wewnętrznych przyjął obu pracowników w obecności szefa Bezpieczeństwa Publicznego i dyrektora-generała Obrony Cywilnej" - napisano w oświadczeniu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Bahrajnu, które cytuje "Motorsport Week".

"Minister Spraw Wewnętrznych przekazał pracownikom podziękowania i uznanie od samego Księcia. Pochwalił ich profesjonalizm podczas akcji, która miała na celu uratowanie jednego z kierowców, który uległ wypadkowi. Pochwalił również kompetencje personelu ochrony cywilnej za ich odwagę i szybką reakcję, składając najlepsze życzenia wszystkim, którzy służą narodowi" - dodano w komunikacie.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: bójka podczas meczu piłki ręcznej. Kobiet!

Przypomnijmy, że Romain Grosjean wbił się w barierę bezpieczeństwa na torze Sakhir przy prędkości 220 km/h, po czym bolid Haasa eksplodował. Od razu w miejscu wypadku pojawiły się ogromne płomienie, które utrudniały akcję ratunkową.

Grosjean spędził w płonącym bolidzie 28 sekund. 34-latkowi udało się uciec z maszyny dzięki sprawnemu zachowaniu jednego z funkcyjnych, który skorzystał z gaśnicy i tym samym utorował kierowcy drogę do wyjścia. Gdy tylko przestał on używać gaśnicy, płomienie w tym miejscu momentalnie pojawiły się na nowo.

Kierowca Haasa wskutek wypadku doznał tylko oparzeń dłoni oraz lekkiego skręcenia lewej kostki. Z tego powodu opuści najbliższe GP Sakhir (6 grudnia). Jednak clem Grosjeana jest powrót do bolidu na GP Abu Zabi (13 grudnia).

Czytaj także:
Robert Kubica znów z Fernando Alonso na torze
Romain Grosjean nie chce wracać za wszelką cenę

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×