Nie będzie zmiany lidera w Futsal Ekstraklasie

W Futsal Ekstraklasie odrobiono ostatnią zaległości. Constract Lubawa zmarnował szansę awansu na pozycję lidera przegrywając w Toruniu z FC Reiter 3:5.

Michał Piegza
Jakub Kornat Facebook / Constract Lubawa / Jakub Kornat
Przed zaległym spotkaniem 3. kolejki piłkarze Constractu Lubawa byli świadomi, że wygrana w Toruniu da im fotel lidera Futsal Ekstraklasy.

W trwającym sezonie Futsal Ekstraklasy transmisje tylko w WP Pilot!

Gospodarze kilka dni temu doznali prawdziwej klęski (1:5) w potyczce z Clearexem Chorzów i marzyli o szybkiej rehabilitacji.

Do przerwy w spotkaniu był remis 2:2. Po dwóch golach dla FC Reiter dwoma trafieniami odpowiedzieli lubawianie.

Po przerwie ponownie trafili gospodarze, ale goście znowu wyrównali. Decydująca dla losów potyczki była 39. minuta, w której FC Reiter Toruń zdobył dwa gole i niespodziewanie 5:3 pokonał brązowych medalistów poprzedniego sezonu.

8. seria rozgrywana będzie w sobotę i niedzielę. Potyczka Piasta Gliwice z BSF ABJ Bochnia przełożono na 7 grudnia. Mecze w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie WP Pilot.

FC Reiter Toruń - Constract Lubawa 5:3 (2:2) Ortiz 12', Lewandowski 12', Spychalski 26', Roll 39', 39' - Kriezel 13', 19', Chano 30'