Liga Mistrzów. Kapitalny początek Piasta Gliwice!

Mistrz Polski w futsalu Piast Gliwice ma za sobą pierwszy mecz w Elite Round Ligi Mistrzów. Podopieczni Orlando Duarte pokonali najlepszy zespół w Chorwacji MN Novo Vrijem 4:1.

Michał Piegza
Zdjęcie z meczu Red Dragons Pniewy vs Piast Gliwice Materiały prasowe / Bartosz Barański / Zdjęcie z meczu Red Dragons Pniewy vs. Piast Gliwice
W Lidze Mistrzów w futsalu rozpoczęła się rywalizacja w III rundzie. W Elite Round pierwsze spotkanie za sobą ma Piast. Mistrzowie Polski Palma de Mallorca w premierowym występie walczyli z mistrzem Chorwacji MNK Novo Vrijem.

W rozgrywki świetnie weszli zawodnicy Piasta. Wprawdzie do rywale zdobyli premierowego gola w meczu, ale później strzelał tylko zespół z Polski!

Dwie bramki jeszcze w 1. połowie zdobył Vinicius Lazaretti. Chwilę po zmianie stron trzeciego gola dołożył Breno Bertoline, który w ostatniej minucie ustalił wynik spotkania.

Kolejne spotkanie gliwiczanie rozegrają w czwartek. Rywalem Piasta będzie gospodarz turnieju, faworyt do awansu, wicemistrz Hiszpanii, Palma Futsal.

Piast Gliwice - MNK Novo Vrijem 4:1 (2:1)
Lazzaretti 9', 19', Bertoline 22', 40' - Kazazić 3'

Skład Piasta Gliwice: Kyryło Cypun, Michał Widuch - Bruno Graça, Marek Bugański, Miguel Pegacha, Matej Fidersek, Jakub Janiszewski, Mateusz Mrowiec, Dominik Śmiałkowski, Breno Bertoline, Vini Lazzaretii, Vinicius Teixeira, Rafael Cadini, Sebastian Szadurski.

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)