Emocje w hicie kolejki. Na dole tlen dla Akademików

W Fogo Futsal Ekstraklasie rozpoczęła się ostatnia kolejka I rundy. Do najciekawszej potyczki doszło w Bielsku-Białej, gdzie lider Rekord 6:2 pokonał mistrza Polski Piasta Gliwice.

Michał Piegza
futsaliści Rekordu i Red Devils Materiały prasowe / Marek Łękawa / Na zdjęciu: futsaliści Rekordu i Red Devils
W sobotę i niedzielę rozgrywana jest ostatnia kolejka Fogo Futsal Ekstraklasy. Za nami najciekawsze spotkanie 15. serii.

W trwającym sezonie Fogo Futsal Ekstraklasy transmisje tylko w WP Pilot!

Mistrz Polski Piast do tej pory przegrał w lidze raz. Kilka dni temu w zaległym meczu zremisował niespodziewanie z AZS-em UŚ Katowice i przed ostatnią w 2022 roku kolejką pewne było, że nie zajmie 1. miejsca.

O jego utrzymanie walczył Rekord. Bielszczanie, podobnie jak Piast, doznali w rozgrywkach jednej przegranej, u siebie z Constractem.

W potyczce w Bielsku-Białej do przerwy gospodarze prowadzili 3:0. Po zmianie stron Piast starał się odrabiać straty. Gliwiczanie zagrali z lotnym bramkarzem i udało im się zdobyć dwa gole. Chwilę później odpowiedział Rekord, który w krótkim czasie strzelił trzy bramki i ostatecznie zwyciężył 6:2.

Strat do Rekordu nie powiększył Constract. Wicelider Fogo Futsal Ekstraklasy pokonał Red Dragons Pniewy. W spotkaniu niespodziewanie losy wygranej ważyły się do końca. Gospodarze od 26. minuty prowadzili, rywale dwanaście minut później wyrównali. Constract zwycięską bramkę zdobył w 40. minucie, kiedy sprytnie z rzutu wolnego uderzył Tomasz Kriezel. W ostatniej sekundzie piłka wpadła do bramki miejscowych, ale stało się to po wrzucie piłki ręką przez bramkarza pniewian i gol nie mógł zostać uznany.

Po ważne trzy punkty sięgnął Dreman Opole Komprachcice, który 4:0 pokonał we własnej hali beniaminka z Bochni. Z kolei GI Malepszy Arth Soft Leszno przegrywał do przerwy w Toruniu, ale po zmianie stron odwrócił losy gry i wygrał z FC Reiter 5:3. Lesznianie, podobnie zresztą jak opolanie, uczynili kolejny krok do zapewnienia sobie gry w play-off.

Ważny mecz odbył się w Warszawie. AZS UW Darkomp przed spotkaniem z Clearexem trzy punkty straty do chorzowian. Na gole w potyczce czekać trzeba było do 2. połowy. Prowadzenie objęli Akademicy, rywale błyskawicznie wyrównali. Decydująca dla losów gry była 37. minuta. Gospodarze skontrowali rywala i Denys Lifanov trafił na 2:1.

Chorzowski zespół do końca szukał remisu, w 39. minucie przyjezdni wycofali bramkarza i chwilę później nadziali się na kontrę Akademików, którzy ostatecznie wygrali 3:1.

Rekord Bielsko-Biała - Piast Gliwice 6:2 (3:0)
Budniak 2', Ferreira 13', Leszczak 15', 35', Rakić 36', Zastawnik 37' - Szadurski 32', Popławski (sam.) 35'

AZS UW Darkomp Wilanów - Clearex Chorzów 3:1 (0:0)
Wielgat 21', Lifanow 37', Klaus 40' - Brocki 22'

Dreman Opole Komprachcice - BSF ABJ Bochnia 4:0 (2:0)
Szypczyński 8', 39', Czech 9', Felipe 34'

Constract Lubawa - Red Dragons Pniewy 2:1 (0:0)
Lemos 26', Kriezel 40' - Skrzypek 38'

FC Reiter Toruń - GI Malepszy Arth Soft Leszno 3:5 (1:0)
Szczepaniak 19', Spychalski 30', Wojciechowski 40' - Gomes 22', Solecki 23', 39', Douglas 33', Siecla 34'

Pauza: AZS Uniwersytet Śląski Katowice.

15. seria spotkań dokończona zostanie w niedzielę. Mecze w rozgrywkach Fogo Futsal Ekstraklasy na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie WP Pilot.