Klęska Legii Warszawa. AZS UW Darkomp Wilanów coraz bliżej celu

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Sylwester Wielgat na pierwszym planie

W Fogo Futsal Ekstraklasie trwa 25. kolejka. Ważne zwycięstwo odnieśli Akademicy z Warszawy. Przegrał inny zespół ze stolicy, Legia.

W sobotę w Fogo Futsal Ekstraklasie rozegrano dwa spotkanie. Po niezwykle ważne punkty, być może już dające utrzymanie, zdobyli Akademicy z Warszawy.

W trwającym sezonie Fogo Futsal Ekstraklasy transmisje meczów do zobaczenia w Pilot WP!

AZS Darkomp Wilanów podejmował BSF ABJ Bochnia. Goście do potyczki przystępowali bez Marcin Hirsza, który nie jest już trenerem beniaminka. Przyjezdni wciąż mają szansę na grę w play-off, ale po sobotnim starciu ograniczyli je.

Do przerwy Akademicy prowadzili jedną bramką. Więcej zaczęło się dziać w 2. połowie. W 39. minucie AZS UW prowadził 3:2, ale goście wyrównali. Akademicy grali do końca. W 40. minucie Denys Lifanow dobił strzał partnera i drużyna ze stolicy mogła się cieszyć z kolejnych trzech punktów. Utrzymanie w lidze coraz bliżej.

W znacznie trudniejszej sytuacji jest Legia. Warszawski zespół przegrał na wyjeździe z GI Malepszy Arth Soft Leszno aż 2:8. Już do przerwy losy gry były przesądzone. Lesznianie prowadzili 5:1, po zmianie stron podwyższyli wynik i zwyciężyli 8:2. Gospodarze mogą już spokojnie myśleć o fazie play-off. Dużo gorzej wygląda sytuacja Legii.

25. kolejka Fogo Futsal Ekstraklasy:

GI Malepszy Arth Soft Leszno - Legia Warszawa 8:2 (5:1) Firańczyk 2', 33', Kędra 5', 36', Konopacki 12', Gomes 14', Świtoń 19', 26' - Pinto 13', Luiz 40'

AZS UW Darkomp Wilanów  - BSF ABJ Bochnia 4:3 (1:0) Klaus 11', 32', Pikiewicz 22', Lifanow 40' - Budzyn 27', 33', Czech 39'

Pauza: Jagiellonia Białystok.

Następne mecze zaplanowano na sobotę, niedzielę i wtorek.Spotkania ligowe na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie Pilot WP.