Jak sędziowie mogli to przegapić?! Wideo nie pozostawia złudzeń

Mnóstwo kontrowersji wywołała sytuacja z 12. minuty meczu Clearex Chorzów - AZS UŚ Katowice. Jewgienij Kozłow popełnił wówczas koszmarny błąd, a chwilę później powinien... zostać odesłany do szatni!

Mateusz Domański
Jewgienij Kozłow interweniował poza polem karnym YouTube / Futsal Ekstraklasa / Jewgienij Kozłow interweniował poza polem karnym
Wynik spotkania 28. kolejki Fogo Futsal Ekstraklasy Clearex Chorzów - AZS UŚ Katowice w czwartej minucie otworzył Sebastian Brocki. Później gospodarze mieli kolejne sytuacje, ale skutecznie interweniował golkiper katowickiej drużyny.

W 12. minucie spotkania Jewgienij Kozłow popełnił koszmarny błąd przy wyprowadzaniu piłki (zobacz poniżej, 0:50). Podał futsalówkę prosto pod nogi przeciwnika. To mogło zakończyć się golem.

Ale się nie zakończyło, bo Kozłow odnotował interwencję. Nie byłoby w tym nic kontrowersyjnego, gdyby nie fakt, że... odbił piłkę przed polem karnym. W tym przypadku zagranie ręką powinno poskutkować czerwoną kartką, jednak sędziowie nie dostrzegli przekroczenia przepisów.

- Nie ma gwizdka sędziego, nie ma gwizdka sędziego. Łapie się za głowę Rafał Krzyśka (trener Cleareksu - dop. red.), który był przekonany, że Kozłow interweniował poza polem karnym - spostrzegał komentator.

Nagrania pokazują, że golkiper rzeczywiście interweniował poza wyznaczonym polem. Ostatecznie ta obrona nie wpłynęła znacząco na losy spotkania, bo Clearex i tak wygrał z AZS-em 6:4.

Mimo wszystko brak czerwonej kartki dla Kozłowa może mieć znaczenie w kontekście walki o utrzymanie. O ten cel biją się właśnie z Chorzowa i Katowic. Gdyby podstawowy bramkarz musiał pauzować, AZS na pewno miałby kłopot.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać na platformie Pilot WP.

Pogoń Szczecin naciska na Lecha. "Oby seria trwała jak najdłużej"
Paulo Futre, legenda Atletico: Lewandowski to fenomen. Brakuje mu tylko jednego!