Wyeliminowali Piasta Gliwice. Wygrali Ligę Mistrzów

W niedzielę poznaliśmy zwycięzcę futsalowej Ligi Mistrzów. W finale po rzutach karnych Palma Futsal pokonał Sporting. Hiszpański zespół w Elite Round wyeliminował Piasta Gliwice.

Michał Piegza
Hossein Tayebi z Mallorca Palma Futsal Getty Images / Seb Daly - Sportsfile/UEFA / Na zdjęciu: Hossein Tayebi z Mallorca Palma Futsal
Znamy zwycięzcę futsalowej Ligi Mistrzów. W Palma de Mallorca triumfowali gospodarze - Mallorca Futsal. W finale hiszpański zespół po dogrywce remisował ze Sportingiem 1:1. Wynik gry otworzyli gospodarze, rywale wyrównali trzynaście minut po zmianie stron.

Rozstrzygnięcia nie przyniosła dogrywka. W rzutach karnych lepsi okazali się gracze Palmy Futsal, którzy wykorzystali wszystkie szanse. Sporting pomylił się w 1. serii.

3. miejsce w turnieju zajęła Benfica, która w małym finale 4:3 ograła Anderlecht. Ubiegłoroczny triumfator FC Barcelona odpadł w Elite Round.

W tej samym czasie z Ligą Mistrzów pożegnał się także mistrz Polski. Piast Gliwice w grupie Elite Round rywalizował z Palmą Futsal. Z hiszpańskim zespołem przegrał 0:5, ale pozostałe dwie potyczki wygrał i w grupie zajął 2. miejsce. To był jeden z największych sukcesów polskich drużyn w europejskich pucharach.

Palma Futsal - Sporting 1:1 (1:1, 1:0) k. 5:3