Decydujący etap walki o finały Futsal Ekstraklasy. Gdzie obejrzeć mecze?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Paweł Jakubowski / Na zdjęciu: Futsaliści Constractu Lubawa
Materiały prasowe / Paweł Jakubowski / Na zdjęciu: Futsaliści Constractu Lubawa

20 maja 2023 roku możemy poznać finalistów Fogo Futsal Ekstraklasy. Na ten dzień przewidziano rewanżowe mecze w ramach zmagań półfinałowych. Transmisje dostępne będą na platformie Pilot WP.

Już niebawem poznamy mistrza Polski w futsalu. Tytułu broni Piast Gliwice, który nadal ma szanse na ponowne sięgnięcie po trofeum. Łatwe to jednak nie będzie. Gliwiczanie mogą odpaść już na etapie półfinałów, w których trafili na silnego przeciwnika - Constract Lubawa.

Niżej zawieszoną poprzeczkę ma Rekord Bielsko-Biała. Lider tabeli po fazie zasadniczej trafił na czwartą drużynę sezonu regularnego - GI Malepszy Arth Soft Leszno. W Wielkopolsce zbudowali solidny ośrodek, jednak różnica między bielszczanami i leszczynianami jest ewidentna.

Gdzie obejrzeć rewanżowe półfinały Fogo Futsal Ekstraklasy?

W półfinałach Fogo Futsal Ekstraklasy rywalizacja toczy się do dwóch wygranych meczów. Póki co bliżej wielkiego finału znajdują się ekipy Constractu Lubawa i Rekordu Bielsko-Biała. Czy 20 maja przypieczętują awans? Tego będzie można się dowiedzieć dzięki transmisjom na platformie Pilot WP.

Pliot WP pozwala na przeżywanie emocji w ramach Fogo Futsal Ekstraklasy zarówno na urządzeniach mobilnych, takich jak smartfony czy tablety, jak i również na komputerach czy nowoczesnych telewizorach.

Warto wspomnieć, że dzięki bibliotece Pilot WP, można cofnąć się w czasie do archiwalnych meczów Fogo Futsal Ekstraklasy 2022/2023. Jest okazja na to, by raz jeszcze przeżyć wielkie emocje w ramach rozmaitych pojedynków.

Wspomniane półfinały, które przewidziano na 20 maja 2023 roku, na pewno będą gwarantem solidnej porcji wrażeń. O której rozpoczną się mecze? Konfrontacje Constractu Lubawa z Piastem Gliwice przewidziano na godzinę 18:00. Mecz Rekord Bielsko-Biała - GI Malepszy Arth Soft Leszno zaplanowany został natomiast na 20:00. Transmisje tylko w Pilot WP.

Jak przebiegły pierwsze półfinały Fogo Futsal Ekstraklasy?

W ćwierćfinałach Fogo Futsal Ekstraklasy nie było niespodzianek. Zgodnie z przewidywaniami, do kolejnej fazy play-offów przedostały się zespoły z czołowej czwórki, a więc Rekord Bielsko-Biała, Constract Lubawa, Piast Gliwice oraz GI Malepszy Arth Soft Leszno. Z rywalizacją pożegnały się natomiast takie drużyny jak Dreman Opole Komprachcice, FC Reiter Toruń, Jagiellonia Białystok oraz Red Dragons Pniewy.

Pierwsze półfinały tak naprawdę również nie przyniosły żadnych niespodzianek. Rekord Bielsko-Biała w stu procentach wywiązał się z roli bezsprzecznego faworyta. Bielszczanie nie stracili w Lesznie ani jednej bramki, strzelając jednocześnie aż cztery gole. Zdobywanie bramek w czwartej minucie rozpoczął Stefan Rakić. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:1.

W drugiej partii musieliśmy trochę poczekać na kolejne trafienia. 28. minuta przyniosła bramkę Michała Marka. Ten futsalista poszedł za ciosem i chwilę później raz jeszcze wpisał się na listę strzelców. W 39. minucie natomiast wynik rywalizacji ustalił Mikołaj Zastawnik.

Do finału przybliżył się też Constract Lubawa. Ten zespół pokonał ekipę gliwickiego Piasta 2:1. Wszystkie bramki padały w pierwszych ośmiu minutach. Najpierw trafił Ludgero Lopes (4. minuta), a potem wyrównał Bruno Graca (6. minuta). Następnie Lopes raz jeszcze pokonał bramkarza rywali (8. minuta).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty