Fatalna seria beniaminka La Liga. Spadek coraz bliżej

W dole La Liga trwa zażarta walka o utrzymanie. W końcówce sezonu zadyszki dostał beniaminek Real Valladolid, który w niedzielę doznał piątej porażki z rzędu. Zespół 0:2 przegrał z Cadizem.

Michał Piegza
mecz Cadiz CF - Real Valladolid PAP/EPA / Roman Rios / Na zdjęciu: mecz Cadiz CF - Real Valladolid
La Liga weszła w decydujący finisz. W dolnej części tabeli zespoły walczą o zapewnienie sobie utrzymania.

W piątek, na początek 35. serii, niezwykle ważne spotkanie rozegrano w Kadyksie. Cadiz przed meczem plasował się tuż nad strefą spadkową. Wyżej znajdował się Real Valladolid, ale beniaminek ostatnio seryjnie przegrywał.

W Cadizie triumfowali gospodarze. Do przerwy gole nie padły. Miejscowi mogli objąć prowadzenie, jednak Ruben Alcaraz zmarnował rzut karny.

Po zmianie stron Cadiz w siedem minut zdobył dwie bramki. Bohaterem miejscowych był ich autor, Theo Bongonda.

Gospodarze dzięki trzem punktom mogą spać spokojnie, rywale spadli na miejsce tuż nad strefą spadkową.

Cadiz CF - Real Valladolid 2:0 (0:0)
1:0 - Bongonda 69'
2:0 - Bongonda (k.) 76'