Pierwszy mecz finałowy Fogo Futsal Ekstraklasy dla gości!

Za nami pierwsza odsłona spotkań finałowych w Fogo Futsal Ekstraklasie. W Bielsku-Białej górą Constract! Z kolei w grze o 3. miejsce triumfował Piast Gliwice.

Michał Piegza
Futsaliści Constractu Lubawa Materiały prasowe / Paweł Jakubowski / Na zdjęciu: Futsaliści Constractu Lubawa
Rozpoczęły się spotkania finałowe Fogo Futsal Ekstraklasy. Za nami pierwsze starcie. Bliżej historycznego triumfu jest Constract.

W trwającym sezonie Fogo Futsal Ekstraklasy transmisje meczów do zobaczenia w Pilot WP!

Lubawianie w półfinale potrzebowali trzech meczów do wyeliminowania Piasta. W decydujących starciach, gdzie drużyny walczą do trzech wygranych, jako faworyta wskazywano Rekord, który przed rokiem stracił mistrzostwo na rzecz gliwiczan.

Kibice gospodarzy zgromadzeni w hali w Bielsku-Białej w 1. połowie przecierali oczy ze zdumienia. To lubawianie zdobywali gole i prowadzili 3:0.

Po przerwie Rekord ruszył do odrabiania strat. Bielszczanie złapali bramkowy kontakt, ale wówczas ponownie siłę pokazał Constract. Lubawianie uciekli gospodarzom na trzy gole. Rekord trafił raz jeszcze, ale w końcówce nie był w stanie zdobyć dwóch goli.

Po pierwszym finale Constract uczynił krok w kierunku wymarzonego złotego medalu. Kolejne dwie potyczki odbędą się w Lubawie. Jeśli Rekord rywalizację chce rozstrzygnąć w Bielsku-Białej, to co najmniej jedną musi wygrać.

Finał (do 3 zwycięstw):

Rekord Bielsko-Biała - Constract Lubawa 3:5 (0:3)
Korsunow 25', Budniak 28', Leszczak 36' - Lopes 10', 18', Lemos 14', Kriezel 30', Kaniewski 31'.

Stan rywalizacji: 0:1.

Do dwóch wygranych toczy się gra o brązowy medal. Podrażniony utratą szans na obronę tytułu Piast w pierwszym spotkaniu z GI Malepszy Arth Sof Leszno pokazał, że nie zamierza stosować taryfy ulgowej. Drużyna Orlando Duarte pewnie zwyciężyła 5:1 i wydaje się, że sprawę definitywnie rozstrzygnie w sobotę w Gliwicach.

Mecze o 3. miejsce (do dwóch zwycięstw):

GI Malepszy Arth Soft Leszno - Piast Gliwice 1:5 (0:2)
Firańczyk 22' - Teixeira 8', 17', Pegacha 26', Cadini 31', Lazzeretti 31'

Kolejne spotkania finałowe rozegrane zostaną w sobotę, niedzielę i poniedziałek. Potyczki Fogo Futsal Ekstraklasy na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie Pilot WP.

Mistrz Fogo Futsal Ekstraklasy nie obroni tytułu!
Wyeliminowali mistrza, powalczą o czwarty medal. "Nie graliśmy na alibi"