Cud w Chorzowie. Drugiego dla Clearexu może już nie być

5-krotni mistrzowie Polski byli krok od spadku z Fogo Futsal Ekstraklasy. Ostatecznie Clearex Chorzów w lidze utrzymał się, ale kolejny raz takiego szczęścia może nie mieć.

Michał Piegza
Michał Piegza
drużyna Clearexu Chorzów Materiały prasowe / Na zdjęciu: drużyna Clearexu Chorzów
To był jeden z najtrudniejszych sezonów Fogo Futsal Ekstraklasy dla Clearexu Chorzów. 5-krotni mistrzowie Polski do ostatniej kolejki walczyli o utrzymanie w lidze.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy z sezonu 2022/2023 można oglądać w bibliotece platformy Pilot WP!

Już poprzednie rozgrywki pokazały, że Clearex ma swoje problemy. Chorzowski zespół, dzięki dobremu finiszowi, sezon zakończył na 7. miejscu, ale był to wynik wyraźnie ponad to, co drużyna prezentowała przede wszystkim wiosną.

Pod skrzydłami doświadczonego Andrzeja Szłapy kolejne rozgrywki miały być lepsze. Jednak drużyna nie została odpowiednio wzmocniona, do tego pojawiły się urazy. W efekcie już po rundzie jesiennej Clearex nie mógł czuć się zbyt bezpiecznie.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Kobiety też strzelają piękne bramki. Ale przymierzyła!

Rundę chorzowska drużyna zakończyła z nowym trenerem. Rafał Krzyśka zastąpił Szłapę w połowie rundy i początek miał udany. Zespół zaczął wygrywać, później jednak ponownie zaciął się.

Wiosna 2023 w wykonaniu Clearexu była fatalna. Po niemal każdym spotkaniu trener Krzyśka dziękował drużynie za walkę, podkreślał trudną sytuację kadrową, ale widać było wyraźnie, że chciałby powiedzieć więcej. Wielokrotnie gryzł się w język.

W końcówce sezonu 2022/23 już nie wszystko zależało od Clearexu. Jednak chorzowianie w najważniejszym momencie zaskoczyli. Najpierw pokonali we własnej hali AZS UŚ Katowice, z którym w pewnym momencie przegrywali trzema golami. Później przyszła porażka w Lubawie z Constractem i w ostatniej kolejce zespół zagrał mecz o wszystko, z inną drużyną ze stolicy, AZS-em Darkomp Wilanów. Zespół prowadzony przez Rafała Krzyśkę wygrał 4:2 i uratował ligowy byt.

Dla Clearexu było to ostatnie ostrzeżenie. Drużyna bliżej spadku była tylko raz, kiedy musiała walczyć w barażach z Jagiellonią Białystok (wówczas MOKS Słoneczny Stok). Kolejny raz chorzowianom, po tak słabym sezonie, może się już nie udać utrzymać. Pamiętać należy, że w rozgrywkach 2023/23 z ligi spadną trzy drużyny.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy z sezonu 2022/2023 można oglądać w bibliotece platformy Pilot WP.

Czytaj także:
Tak mistrz Polski świętował historyczny tytuł [WIDEO]
Ta zmiana ma dać impuls Dremanowi Opole Komprachcice

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy!

Clearex Chorzów w kolejnym sezonie będzie walczył o prawo gry w play-off?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×