Fogo Futsal Ekstraklasa znowu gra! Dzień gości

Rozpoczął się sezon Fogo Futsal Ekstraklasy. W sobotę rozegrano trzy mecze. W dwóch po komplet punktów sięgali goście. Wyłamała się Legia, która w Warszawie pokonała Red Dragons Pniewy.

Michał Piegza
Zdjęcie z meczu AZS UW Darkomp Wilanów - Piast Gliwice WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Zdjęcie z meczu AZS UW Darkomp Wilanów - Piast Gliwice
Po ponad trzech miesiącach Fogo Futsal Ekstraklasa znowu gra! Jako pierwszy na parkiet wyszedł beniaminek z Kamienicy Królewskiej.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP!

Gracze We-Met FC bez kompleksów toczyli bój z przebudowaną BSF ABJ Bochnia. Nikt w meczu nie zamierzał kalkulować, stąd też osiem goli w 1. połowie nie mogło dziwić. Na przerwę zawodnicy schodzili przy stanie 4:4.

Po zmianie stron padły już "tylko" trzy gole. Goście wyszli na prowadzenie 6:4. Gospodarzy stać już było tylko na kontaktowe trafienie.

W Chorzowie Clearex kończył sezon meczem z AZS-em Darkomp i wygrywając utrzymał się w lidze. W 1. kolejce obie drużyny ponownie zagrały ze sobą. Tym razem Akademicy wypunktowali 5-krotnych mistrzów Polski.

W premierowej odsłonie padł jeden gol. Prowadzili goście, po przerwie AZS UW w krótkim czasie dołożył dwa trafienia. Clearex odpowiedział golem Mariusza Segeta, ale ostatnie słowo należało do przyjezdnych.

W Warszawie radość podwójna. Mecz wygrała także Legia, która podejmowała Red Dragons. Gospodarze stopniowo powiększali przewagę. Do przerwy było 2:0, po zmianie stron miejscowi podwyższyli wynik. Przyjezdnych stać było jedynie na honorowe trafienie.

Sobotnie mecze 1. kolejki:

We-Met Futsal Club Kamienica Królewska - BSF ABJ Bochnia 5:6 (4:4)
Wesserling 2', 17', Tijerino 13', Wenta 15', Madziąg 38' - Cabalceta 1', 36', Leszczak 2', Biel 13', Henrique 20', 30'

Clearex Chorzów - AZS UW Darkomp Wilanów 1:4 (0:1)
Seget 27' - Diakite 13', 24', Costa 25', 32'

Legia Warszawa - Red Dragons Pniewy 3:1 (2:0)
Pinto 13', Davidson 19', Pikiewicz 24' - Kostecki 32'

Kolejne spotkania już w niedzielę. Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP.

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)

Czy Clearex Chorzów utrzyma się w Fogo Futsal Ekstraklasie?