Liga Mistrzów. Kapitalny mecz Constractu! Awans coraz bliżej

Mistrz Polski Constract Lubawa w środowy wieczór uczynił duży krok w kierunku awansu do Elite Round Ligi Mistrzów. Konstruktorzy pokonali Futsal Dinamo Zagrzeb 9:7.

Michał Piegza
Zawodnicy Constractu Lubawa są głównym kandydatem do mistrzostwa Polski Materiały prasowe / Paweł Jakubowski / Zawodnicy Constractu Lubawa są głównym kandydatem do mistrzostwa Polski
Drugie spotkanie w Main Round Ligi Mistrzów rozegrał Constract. Po remisie w pierwszym spotkaniu z KMF Titograd w drugim meczu Konstruktorzy walczyli z faworytem, gospodarzem turnieju MNK Futsal Dinamo.

Pierwsze minuty lubawian były wręcz bajeczne. Mistrzowie Polski prowadzili po dwóch (!) minutach 4:0, a następnie 6:0. Rywale w końcu przebudzili się i do przerwy Constract wygrywał już "tylko" 8:3.

Mistrzowie Chorwacji ścigali Constract i w końcówce udało im się złapać kontakt bramkowy. Ostatnie słowo należało do drużyny Dawoda Grubalskiego, która wygrała 9:7.

W tabeli polski zespół plasuje się na 2. miejscu, gorszą różnicą bramek ustępując KMF Titograd. W ostatnim meczu turnieju Constract zmierzy się z najsłabszym w grupie Orebro SK, a lider grupy zagra z podrażnionym Dinamem. Polski zespół wyjdzie na parkiet jako pierwszy. Spotkania rozegrane zostaną w piątek.

MNK Futsal Dinamo - Constract Lubawa 7:9 (3:8) Postrużin 13', 16', 29', Perić 20', Cekol 35', Novak 36', 37' - Postrużin (sam.) 1', Raszkowski 1', 1', Claudinho 2', 6', Kriezel 11, Lemos 17', Jankowski 20', Kaniewski 39'