Nie żyje Bogdan Kozak. Miał 18 lat

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / uafukraine / Na zdjęciu: Bogdan Kozak
Facebook / uafukraine / Na zdjęciu: Bogdan Kozak
zdjęcie autora artykułu

Wojna w Ukrainie trwa od prawie dwóch lat. W walce z rosyjskim agresorem życie stracił 18-letni futsalista Bogdan Kozak, zawodnik pochodzący ze Lwowa. W ubiegłym roku zaciągnął się do armii jako ochotnik.

W tym artykule dowiesz się o:

Od 24 lutego 2022 r. trwa wojna w Ukrainie, bestialsko zaatakowanej przez rosyjskie wojska. Decyzja Władimira Putina o rozpoczęciu inwazji kosztowała życie tysięcy Ukraińców. Giną także sportowcy z tego kraju, którzy stanęli do walki w obronie ojczyzny.

O śmierci Bogdana Kozaka poinformował w czwartek Ukraiński Związek Piłki Nożnej (UAF). Jak uzupełniają media z tego kraju, 18-latek zginął na froncie, w okolicach Awdijiwki.

"W imieniu Ukraińskiego Związku Piłki Nożnej oraz całej społeczności piłkarskiej składamy rodzinie i przyjaciołom Bogdana najszczersze kondolencje. Chwała Bohaterowi! Wieczna pamięć" - przekazał w mediach społecznościowych UAF.

Kozak był zawodnikiem futsalowego klubu KIVS Lwów. Jak informuje Ukraińskie Stowarzyszenie Futsalu, zdobył z tym klubem Puchar Ukrainy oraz mistrzostwo.

W 2023 r. Kozak zaciągnął się do ukraińskiej armii jako ochotnik. Podpisał kontrakt z 3. Brygadą Szturmową Wojsk Lądowych Sił Zbrojnych Ukrainy.

"Odbył szkolenie wojskowe w Toledo w Hiszpanii, a po zwycięstwie (nad Rosją - przyp. red.) marzył o tym, aby pojechać tam z rodzicami i otworzyć małą kawiarnię. Pełnił misje bojowe na froncie wschodnim. Przede wszystkim zabiegał o wyzwolenie Mariupola spod okupacji rosyjskiej" - czytamy na portalu golossokal.com.ua.

Kozak został pochowany w czwartek na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie.

Czytaj także: Kolejna tragiczna wiadomość. Nie żyje legenda Czytaj także: Żałoba w FC Barcelonie. Nie żyje Joan Casals

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (14)
avatar
steffen
5.03.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Jednemu dziadowi z kremla zachciało się udawać wielkiego wodza i tysiące ludzi przez to giną. A dziad siedzi bezpieczny pod moskwą.  
avatar
Trener Gajowy
18.02.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Nic się nie stało!  
avatar
Liilianka
17.02.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Było się pchać?  
avatar
Krzysztof61304791
16.02.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Szkoda chłopaka na prawdę.  
avatar
drr
16.02.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
No i co ?