Pięć goli w drugim półfinale futsalowego Pucharu Polski

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Futsal Ekstraklasa / Piast Gliwice
Materiały prasowe / Futsal Ekstraklasa / Piast Gliwice
zdjęcie autora artykułu

Za nami drugi półfinał futsalowego Pucharu Polski. W Gliwicach Piast pokonał Rekord Bielsko-Biała i jest bliżej finału. Rewanż odbędzie się za tydzień.

We wtorek w półfinale GI Malepsz Arth Sof Leszno sensacyjnie nie dał żadnych szans w Lubawie Constraktowi zwyciężając 5:0. Więcej emocji było w drugim półfinale.

Piast Gliwice jest już niemal pewny, że do play-off przystąpi z 3. pozycji. Rekord wciąż ma nadzieję na zakończenie rozgrywek na 1. miejscu. Kilkanaście dni temu w meczu Fogo Futsal Ekstraklasy górą byli bielszczanie.

W półfinale Pucharu Polski Piast wziął rewanż i po pierwszym meczu jest bliżej decydującej batalii. W Gliwicach padło pięć goli. Gospodarze po dziesięciu minutach prowadzili już 2:0, ale przed przerwą goście złapali kontakt.

Po zmianie stron Piast ponownie odjechał rywalom na dwa gole. Ostatnie słowo należało do Rekordu, który zdobywając drugą bramkę poprawił swoją sytuację przed rewanżem u siebie, który odbędzie się za tydzień.

Piast Gliwice - Rekord Bielsko-Biała 3:2 (2:1) Cadini 2', 10', Korolyszyn (sam.) 32' - Ferreira 15', Marek 35'

Czytaj także: Klęska mistrza w futsalowym Pucharze Polski! Zmiana lidera w Fogo Futsal Ekstraklasie. Legia Warszawa poza strefą play-off

ZOBACZ WIDEO: Ten gol przejdzie do historii. Trudno uwierzyć, ale piłka... wpadła do siatki

Źródło artykułu: WP SportoweFakty