Legenda wciąż poza zasięgiem rywali. Strzelił aż 355 goli

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / Futsal Ekstraklasa / Daniel Krawczyk
YouTube / Futsal Ekstraklasa / Daniel Krawczyk
zdjęcie autora artykułu

Daniel Krawczyk jest żywą legendą polskiego futsalu. Zawodnik Widzewa Łódź niezmiennie znajduje się na czele zestawienia uwzględniającego najlepszych strzelców w historii Fogo Futsal Ekstraklasy.

W tym artykule dowiesz się o:

Daniel Krawczyk może mówić o bardzo bogatej karierze futsalowej. Na przestrzeni lat wywalczył aż 355 goli na najwyższym polskim szczeblu rozgrywkowym. 30 z nich strzelił w barwach Widzewa Łódź, w którym gra w bieżącym sezonie Fogo Futsal Ekstraklasy.

Krawczyk jest bezapelacyjnym liderem klasyfikacji wszech czasów. Na podium znajdują się też niegrający już Błażej Korczyński (314 bramek) i Krzysztof Filipczak (308).

Kolejne lokaty należą zaś do Krzysztofa Kuchciaka (304) oraz Andrzeja Szłapy (280).

Dopiero szóstą pozycję zajmuje kolejny wciąż grający zawodnik - Michał Marciniak. On również występuje obecnie w Widzewie Łódź. W historii rozgrywek strzelił 267 goli.

Jeżeli chodzi o następnych czynnych zawodników, to wymienić można jeszcze Pawła Budniaka (11. miejsce, 15 goli), Michała Marka (12./209), a także Mariusza Milewskiego (13./201) oraz Artura Popławskiego (14./197).

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać na platformie Pilot WP (link sponsorowany).

ZOBACZ WIDEO: "Nie wyobrażam sobie tego". Lewandowski wprost o polskim szkoleniu

Czytaj także: > Kuriozum w Niemczech. "Nie wiedziałem, że coś takiego jest możliwe" > Wisła Kraków ratowała się w końcówce. Jedno z marzeń oddala się

Źródło artykułu: WP SportoweFakty