Legia Warszawa podała kilka faktów. "Jesteś legendą"

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / Futsal Ekstraklasa / Mariusz Milewski
YouTube / Futsal Ekstraklasa / Mariusz Milewski
zdjęcie autora artykułu

Mariusz Milewski ma za sobą ostatni sezon na futsalowych parkietach. Legia Warszawa znów przypomniała, że "Miles" to prawdziwa legenda. Na poparcie tej tezy przedstawiono kilka faktów.

W tym artykule dowiesz się o:

Legia Warszawa przypomniała, że Mariusz Milewski mocno przyczynił się do rozwoju sekcji. "Miles" wielokrotnie bronił barw futsalowej drużyny "Wojskowych".

W sumie odnotował 125 meczów w koszulce z "L". To najwięcej w historii sekcji. Strzelił też najwięcej bramek w historii sekcji - na listę strzelców wpisywał się 67-krotnie.

Na uwagę zasługuje też to, że Milewski to autor pierwszej bramki w dziejach sekcji Legia Futsal. Śmiało można więc stwierdzić, że zaczął pisać historię futsalu w wykonaniu Legii.

"Miles, jesteś Legendą! Dziękujemy" - pisze Legia na Facebooku.

Mariusz Milewski przez wiele lat prezentował bardzo wysoki poziom sportowy. Występował w futsalowej reprezentacji Polski, a poza tym grał na najwyższym polskim szczeblu rozgrywkowym.

"Miles" bronił barw takich klubów jak m.in. Gatta Active Zduńska Wola czy Legia Warszawa. Z tą drugą drużyną związany był w ciągu ostatnich czterech sezonów.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać na platformie Pilot WP (link sponsorowany).

Czytaj także: Siedem chudych lat. PKO Ekstraklasa czeka na polskiego króla strzelców Kiedyś znał go każdy w Polsce. Nie uwierzysz, czym się dziś zajmuje

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Siadło idealnie! Bramkarz nic nie mógł zrobić

Źródło artykułu: WP SportoweFakty