Gwiazda Ruda Śląska po awansie. "Takie opinie są tylko motywujące"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / J. Adamska / Gwiazdę czekają arcytrudne potyczki z Rekordem i Constractem
Materiały prasowe / J. Adamska / Gwiazdę czekają arcytrudne potyczki z Rekordem i Constractem
zdjęcie autora artykułu

Do Fogo Futsal Ekstraklasy wrócili po czterech latach. Nie chcą być Sośnicą Gliwice z poprzedniego sezonu, ale świadomi są, że utrzymać się będzie trudno. Gwiazda Ruda Śląska w elicie nogi nie odstawi.

W tym artykule dowiesz się o:

W 2020 sezon Fogo Futsal Ekstraklasy został przerwany. W efekcie z ligi nikt nie spadł, ale pozbawiona wsparcia ze strony miasta Gwiazda Ruda Śląska zrezygnowała ze startu w rozgrywkach 2020/21.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP!

Po czterech latach drużyna wróciła do ligowej elity dzięki wygranym barażom z Futsalem Świecie. Rudzianie u siebie przegrali, ale w rewanżu straty odrobili z nawiązką. To odwrotna sytuacja do sytuacji w 1. lidze, kiedy drużyna dopiero na finiszu pozwoliła sobie na minięcie przez AZS UŚ Katowice.

W Rudzie Śląskiej wszyscy są świadomi, że nowy sezon to ogromne wyzwanie dla Gwiazdy. - Jesteśmy jedną z drużyn, która często awansuje, spada czy gra w barażach. Uważam, że teraz będzie trudniej się utrzymać niż wcześniej. Fogo Futsal Ekstraklasa zrobiła duży postęp sportowo-organizacyjny, a budżety klubowe są naprawdę całkiem duże - przynajmniej drużyn z górnej części tabeli - stwierdził w rozmowie z oficjalną stroną rozgrywek prezes klubu Arkadiusz Grzywaczewski.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gwiazdor chciał rzucić koszulkę. I zaczęło się szaleństwo

- U nas zawsze atmosfera jest najważniejsza. Ja już słyszałem że spadliśmy, czołowi zawodnicy odeszli, nasi Kolumbijczycy są w innych klubach i że pierwszy spadkowicz już jest. No cóż, parkiet wszystko zweryfikuje. Dla nas takie opinie są tylko motywujące, tak trochę jak w minionym sezonie - dodał.

W Gwieździe latem zapowiadane są zmiany kadrowe. Klub zapowiada kilka transferów, kilku graczy odejdzie. - Znamy swoje miejsce w szeregu i wiemy, że czeka nas ciężki sezon i walka o każdy punkt. Będziemy mieli jednak rotację w zespole. Wzmacniamy mocno drużynę i okres przygotowawczy, sparingi dadzą odpowiedź, na co będzie nas stać - stwierdził prezes.

Zawodnicy Gwiazdy do treningów wrócą 8 lipca.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP.

Czytaj także: Wiadomo, kiedy ruszy nowy sezon Fogo Futsal Ekstraklasy Rekord Bielsko-Biała mistrzem Polski w futsalu!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty