Futsal: Akademia mistrzem Polski!

Futsaliści Akademii FC Pniewy obronili tytuł mistrzowski. Gracze z Wielkopolski w trzech meczach udowodnili swoją wyższość w rywalizacji ze zwycięzcą fazy zasadniczej Wisłą Krakbet Kraków. Do niespodzianki doszło w 5. kolejce fazy play-out.

Michał Piegza

Już po trzech finałowych meczach play-off futsalu poznaliśmy mistrza Polski. Tytuł obronił zespół Akademii Futsal Club Pniewy. Gracze z Wielkopolski pokonali we własnej hali Wisłę Krakbet 8:4.

Pierwsza połowa wyraźnie przebiegała pod dyktando pniewian, którzy do przerwy prowadzili 4:0, a tuż po zmianie stron dołożyli kolejne trafienie. Później jednak do pracy zabrała się Wisła. Krakowianie zdobyli cztery gole i w końcówce postawili wszystko na jedną kartę. To była jednak woda na młyn dla Akademii, która w ostatnich minutach strzeliła trzy gole i wygrała 8:4. Jedną z bramek zdobył bramkarz gospodarzy Maciej Foltyn, który trafił z własnej połowy do pustej bramki.

Akademia FC Pniewy - Wisła Krakbet Kraków 8:4 (4:0)
Pieczyński 2',22', Szłapa (sam.) 15', Lebiedziński 15', 17', 38',
39', Foltyn 38' - Korczyński 27', Kusia 30', 33', Douglas 35'.

Do niespodzianki doszło w 5. Kolejce drużyn walczących o utrzymanie. Pewny spadku zespół Cuprum Polkowice pokonał na pożegnanie z ligą Red Devils Chojnice 5:3.

Ostatnia seria rozegrana zostanie w niedzielę. W Chojnicach gospodarze podejmą GKS Tychy, który wyprzedza futsalistów z Wielkopolski o punkt.

Cuprum Polkowice - Red Devils Chojnice 5:3 (1:2)
Koryciński 1', 40', Muzeja 25', Biały 28', Ostrowski 40' - Sundiejew
3', Sobański 18', Kolesnik 28'.

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)