Futsal: Pierwsze punkty Akademików z Katowic

W poniedziałkowym meczu w Katowicach spotkali się futsaliści miejscowego AZS Uniwersytet Śląski z Akademikami z Gdańska.

Michał Piegza

W spotkaniu Akademików lepsi okazali się futsaliści AZS Uniwersytetu Śląskiego Katowice. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy wynik. Chwilę po zmianie stron gospodarzy na prowadzenie wyprowadził doświadczony Błażej Korczyński. Po pół godzinie gry katowiczanie prowadzili już 3:0.

AZS Uniwersytet Gdański Gdańsk pierwsze trafienie zanotował dopiero w 37. minucie. Na gola trafieniem odpowiedzieli jednak gospodarze. Gości stać było na jeszcze jednego gola i ostatecznie mecz zakończył się wygraną katowiczan 4:2.
Dla miejscowych Akademików były to pierwsze punkty w sezonie. Potwierdziły się przedsezonowe spekulacje, że zespół z Gdańska może mieć duży problem z zachowaniem ligowego bytu. AZS Uniwersytet Śląski Katowice - AZS Uniwersytet Gdański Gdańsk 4:2 (0:0) Korczyński 22', Jasiński 27', Piskorz 30', 39' - Broner 37', Poźniak 40'.