Futsal: kosztowna dekoncentracja Clearexu. Pogoń '04 wciąż bez punktów

Clearex Chorzów po raz kolejny roztrwonił sporą przewagę. Tym razem kosztowało go to utratę dwóch punktów. Bez jakiejkolwiek zdobyczy pozostaje zamykająca tabelę Pogoń '04 Szczecin.

Michał Piegza
zawodnik Clearexu Chorzów Materiały prasowe / Sportklub / Na zdjęciu: zawodnik Clearexu Chorzów
Przed tygodniem Clearex Chorzów 4:0 prowadził z Lex Kancelarią Słomniki, ale pozwolił rywalom doprowadzić do wyrównania. Zdobywcy Pucharu Polski ostatecznie mecz wygrali, a w niedzielę... po raz kolejny roztrwonili przewagę. Do przerwy chorzowianie wygrywali z AZS UG Gdańsk 3:0, ale po zmianie stron rywale trzy razy trafili do bramki i do domu wrócili z punktem.

Sporo emocji było w Szczecinie. Pogoń '04 czeka na pierwsze punkty w sezonie i w potyczce z faworyzowanym beniaminkiem Lex Kancelarią Słomniki mogła w końcu liczyć na zdobycz. Portowcy objęli w meczu prowadzenie, później musieli gonić rywala. Ostatecznie szczecinianie musieli pogodzić się z trzecią porażką z rzędu. W ostatniej minucie gospodarze mogli doprowadzić do remisu, ale piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką.

Czyżby w Szczecinie, podobnie jak przed dwoma laty, zapowiadała się walka o utrzymanie? Wówczas Portowcy zachowali ligowy byt tylko dzięki temu, że z ligi wycofał się mistrz Polski Wisła Krakbet Kraków.

Clearex Chorzów - AZS Uniwersytet Gdański Gdańsk 3:3 (3:0)
Golly 9', Świtoń 13', Seget 19' - Cyman 23', 31', Wesserling 34'

Pogoń '04 Szczecin - Lex Kancelaria Słomniki 3:4 (1:1) Pedro 11', Jurczak 29', O. Solecki 37' - D. Solecki 19', Musiał 27', Porębski 30', Pater 35'