Futsal: odrobili zaległości. Kolejna strzelanina mistrza

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / MACIEJ GILEWSKI / Na zdjęciu: futsaliści Rekordu Bielsko-Biała
Newspix / MACIEJ GILEWSKI / Na zdjęciu: futsaliści Rekordu Bielsko-Biała

W środę rozegrano dwa zaległe mecze w ekstraklasie futsalu. Kolejne wysokie zwycięstwo odniósł mistrz Polski Rekord Bielsko-Biała. Z kolei w Gliwicach Piast zremisował z Pogonią '04 Szczecin.

Nie miał litości dla kolejnego rywala mistrz Polski i lider tabeli Rekord. Bielszczanie 14:4 roznieśli we własnej hali AZS UG Gdańsk i z kompletem punktów prowadzą w lidze. Do przekroczenia bariery stu goli graczom Rekordu brakuje już tylko... 30 bramek.

Więcej emocji było w drugim zaległym spotkaniu. W Gliwicach Piast objął prowadzenie chwilę po przerwie. Pogoń straty odrobiła sześć minut później i mecz zakończył się remisem 1:1.

Pozostałe zaległe pojedynki 7. kolejki rozegrane zostaną w trzeci weekend grudnia.

Rekord Bielsko-Biała - AZS Uniwersytet Gdański Gdańsk 14:4 (7:1) Kubik 3', Franz 5', 30', Budniak 7', Biel 9', 14', Surmiak 17', 31', Seidler 19', 29', 29', Popławski 28', 31'Marek 40' - Horbacz 13', Olszewski 32', Poźniak 32', Cyman 33'

Piast Gliwice - Pogoń 04 Szczecin 1:1 (0:0)  Dewucki 21' - Jurczak 28'