ME w futsalu: dramat rywali Polaków. Zagrają o brąz

Portugalia zagra z Hiszpanią o złoty medal mistrzostw Europy w futsalu. O brąz powalczą grupowi rywale reprezentacji Polski - Kazachstan i Rosja.
Michał Piegza
Getty Images / Tom Dulat / Reprezentacja Rosji w futsalu

Półfinały mistrzostw Europy w futsalu w Słowenii przyniosły sporo emocji. Rosja długo prowadziła z Portugalią. Futsaliści z południa Europy wyrównali dopiero w 31. minucie, a w 36. wyszli na prowadzenie. Sborna zaryzykowała i... straciła gola na 3:1 w ostatniej minucie. Chwilę później Rosja ponownie złapała kontakt, ale nie zdołała wyrównać.

Dopiero rzuty karne wyłoniły drugiego finalistę. Kazachstan dwukrotnie prowadził w meczu z Hiszpanią, później jednak rywale wygrywali. Kazachowie w końcówce zdołali doprowadzić do remisu. Sędzia zarządził dogrywkę, w której jako pierwsi trafili Hiszpanie. Rywale zdołali jednak zdobyć bramkę na 5:5 i o wszystkim zadecydowały rzuty karne. W nich lepsi okazali się zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego, którzy wykazali się stuprocentową skutecznością.