ME w futsalu: pogromcy Polaków już w strefie medalowej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Tom Dulat / Reprezentacja Rosji w futsalu
Getty Images / Tom Dulat / Reprezentacja Rosji w futsalu

Zakończyły się ćwierćfinały w mistrzostwach Europy w futsalu. Do medalowej czwórki awansowały zespoły, z którymi reprezentacja Polski walczyła w grupie B. W walce o złoto pozostały Kazachstan, Rosja, Portugalia i Hiszpania.

W tym artykule dowiesz się o:

Za nami ćwierćfinały mistrzostw Europy w Słowenii. Niewielkie problemy z awansem nie mieli rywale Polaków z grupy B Rosjanie, którzy wyeliminowali gospodarzy turnieju. Sborna dopiero w końcówce przypieczętowała wygraną.

Z kolei drugi rywal Biało-Czerwonych Kazachstan, przez kilka końcowych minut w potyczce z Serbią musiał się nadenerwować. Kazachowie prowadzili już 2:0, ale w 37. minucie pozwolili rywalom złapać kontakt. Wynik gry na 3:1 w 40. minucie ustalił Douglas Junior.

Z awansem problemów nie miała Portugalia, rozbijają 8:1 Azerbejdżań. W półfinale znalazła się również Hiszpania, która w najskromniejszych z możliwych rozmiarach pokonała Ukrainę.

Wyniki ćwierćfinałów: Serbia - Kazachstan 1:3 Słowenia - Rosja 0:2 Portugalia - Azerbejdżan 8:1 Ukraina - Hiszpania 0:1

Pary półfinałowe: Kazachstan - Portugalia Rosja - Hiszpania